притисни ентер »

Грчки медиуми: Утре средба Ципрас – Каменос
Грчки медиуми: Утре средба Ципрас – Каменос

Грчки медиуми: Утре средба Ципрас – Каменос

Фото ЕПА-ЕФЕ/АНА-МПА Коалициски партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос утре во 10.30 часот по локално време ќе одржат средба, објавија грчките медиуми, повикувајќи се на владини извори. Според истите информации, Ципрас денес разговарал со Каменос и го поканил утре наутро да се сретнат. Претходно, медиумите во Грција, пишуваа дека

Ципрас и Каменос ќе се состанат утре

Ципрас и Каменос ќе се состанат утре

Состанокот помеѓу грчкиот премиер, Алексис Ципрас и неговиот помал коалициски партнер, Панос Каменос, е закажан за утре, соопштија грчките медиуми. Средбата на која двете страни ќе дискутираат за иднината на нивната соработка во Владата, ќе се случува во 10.30 часот по локлано време. Лидерот на „Независни Грци“ и грчкиот премиер, требаше да се сретнат

Грчки медиуми најавуваат за утре средба меѓу Ципрас и Каменос

Грчки медиуми најавуваат за утре средба меѓу Ципрас и Каменос

Грчки медиуми најавуваат за утре средба меѓу Ципрас и Каменос Коалиционите партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос утре во 10.30 часот по локално време ќе одржат средба, објавија грчките медиуми, повикувајќи се на владини извори. Според истите информации, Ципрас денеска разговарал со Каменос и го поканил утре наутро да се сретнат

Ципрас и Каменос ќе се состанат утре

Ципрас и Каменос ќе се состанат утре

Состанокот помеѓу грчкиот премиер, Алексис Ципрас и неговиот помал коалициски партнер, Панос Каменос, е закажан за утре, соопштија грчките медиуми. Средбата на која двете страни ќе дискутираат за иднината на нивната соработка во Владата, ќе се случува во 10.30 часот по локлано време. Лидерот на „Независни Грци“ и грчкиот премиер, требаше да се сретнат

Ципрас и Каменос ќе се состанат утре

Ципрас и Каменос ќе се состанат утре

Состанокот помеѓу грчкиот премиер, Алексис Ципрас и неговиот помал коалициски партнер, Панос Каменос, е закажан за утре, соопштија грчките медиуми. Средбата на која двете страни ќе дискутираат за иднината на нивната соработка во Владата, ќе се случува во 10.30 часот по локлано време. Лидерот на „Независни Грци“ и грчкиот премиер, требаше да се сретнат

Утре најавена средба на Ципрас и Каменос

Утре најавена средба на Ципрас и Каменос

Коалиционите партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос утре во 10.30 часот по локално време ќе одржат средба, објавија грчките медиуми, повикувајќи се на владини извори. Според истите информации, Ципрас денеска разговарал со Каменос и го поканил утре наутро да се сретнат. Претходно, медиумите во Грција, пишуваа дека според информации

Ципрас и Каменос ќе се состанат утре

Ципрас и Каменос ќе се состанат утре

Состанокот помеѓу грчкиот премиер, Алексис Ципрас и неговиот помал коалициски партнер, Панос Каменос, е закажан за утре, соопштија грчките медиуми. Средбата на која двете страни ќе дискутираат за иднината на нивната соработка во Владата, ќе се случува во 10.30 часот по локлано време. Лидерот на „Независни Грци“ и грчкиот премиер, требаше да се сретнат

АТИНА слави: „И се случи Северна Македонија“

АТИНА слави: „И се случи Северна Македонија“

Првата честитка од Грција до македонскиот премиер за изгласаните уставни измени пристигна од грчкиот премиер, додека пак успешно завршениот процес кај нас, синоќа беше главна тема во грчките медиуми, јави дописничката на МИА од Атина. Алексис Ципрас вчера разговарал со неговиот македонски колега, Зоран Заев. – Премиерот му честиташе на господинот Заев

Атина: Ципрас и Каменос ќе се сретнат утре наместо в понеделник

Атина: Ципрас и Каменос ќе се сретнат утре наместо в понеделник

Коалициски партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос утре во 10.30 часот по локално време ќе одржат средба, објавија грчките медиуми, повикувајќи се на владини извори. Според истите информации, Ципрас денес разговарал со Каменос и го поканил утре наутро да се сретнат. Претходно, медиумите во Грција, пишуваа дека според информации

АТИНА слави: „И се случи Северна Македонија“

АТИНА слави: „И се случи Северна Македонија“

Првата честитка од Грција до македонскиот премиер за изгласаните уставни измени пристигна од грчкиот премиер, додека пак успешно завршениот процес кај нас, синоќа беше главна тема во грчките медиуми, јави дописничката на МИА од Атина. Алексис Ципрас вчера разговарал со неговиот македонски колега, Зоран Заев. – Премиерот му честиташе на господинот Заев