притисни ентер »

Соиграчот на Димитриевски: Можев да останам во Реал, но не сакав и излегов како победник
Соиграчот на Димитриевски: Можев да останам во Реал, но не сакав и излегов како победник

Соиграчот на Димитриевски: Можев да останам во Реал, но не сакав и излегов како победник

Шпанецот засега го обележа 19-тото коло во Примера. Раул Де Томас е име за кое би требало многу да се пишува во иднина. Во овој момент тој настапува во Рајо Ваљекано како позајмен играч од Реал Мадрид. Детето на „кралевите“ со хет-трик го обележа вчерашниот натпревар против Селта Виго. После овој натпревар тој доби прашање зошто не останал во Мадрид

Рајо на Димитриевски со супер-победа над Селта

Рајо на Димитриевски со супер-победа над Селта

Рајо Валјекано во драматична пресметка со 4:2 го победи тимот на Селта Виго за да се крене од претпоследното место на табелата со трет триумф во низа. Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски прими два гола, но на крајот клубот од мадридското предградие си заработи трите поени. Најзаслужен за победата е Раул де Томас, откако Шпанецот

Рајо на Димитриевски со супер-победа над Селта

Рајо на Димитриевски со супер-победа над Селта

Рајо Валјекано во драматична пресметка со 4:2 го победи тимот на Селта Виго за да се крене од претпоследното место на табелата со трет триумф во низа. Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски прими два гола, но на крајот клубот од мадридското предградие си заработи трите поени. Најзаслужен за победата е Раул де Томас, откако Шпанецот

Димитриевски и Рајо Ваљекано редат победи

Димитриевски и Рајо Ваљекано редат победи

Рајо Ваљекано се препороди откако Столе Димитриевски застана на голот на тимот, вечерва славеше против Селта со 4-2 и ја забележа третата победа во серија. Рајо Ваљекано се враќа од мртвите, тимот кој беше закован на дното во Примера сега реди победи. Денеска триумфираше над Селта. Де Томас постигна хет-трик, еден гол беше дело на Бебе. Погодоците

Димитриевски прими два гола, ама Рајо Валјекано го доби гол-шоуто со Селта Виго

Димитриевски прими два гола, ама Рајо Валјекано го доби гол-шоуто со Селта Виго

Екипата на Рајо Валјекано ја пронижи и третата победа во низа во шпанскиот фудбалски шампионат со што е се поблиску до излез од зоната за испаѓање од елитното друштво. Клубот од Мадрид оваа вечер беше подобар од Селта Виго со 4-2 во меч во кој одново на голот на домаќините беше нашиот репрезентативец Столе Димитриевски. Столе мораше двапати да ја вади

Димитриевски за малку повторно со одбранет пенал, но Рајо секако победи…

Димитриевски за малку повторно со одбранет пенал, но Рајо секако победи…

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски за малку повторно ќе беше со одбранет пенал за Рајо Ваљекано во првиот натпревар од 19. коло во Ла Лига. Сепак, неговиот тим секако победи со 4-2 во пресметката против Селта Виго. Иако Рајо поведе во раната фаза од мечот, гостите со два брзи гола во 13. минута и 18. минута дојдоа до пресврт. Вториот

Трета победа по ред на Димитриевски и Рајо Ваљекано

Трета победа по ред на Димитриевски и Рајо Ваљекано

Рајо Ваљекано се препороди откако Столе Димитриевски застана на голот на тимот, вечерва славеше против Селта со 4-2 и ја забележа третата победа во серија. Рајо Ваљекано се враќа од мртвите, тимот кој беше закован на дното во Примера сега реди победи. Денеска триумфираше над Селта. Де Томас постигна хет-трик, еден гол беше дело на Бебе. Погодоците

Димитриевски и Рајо играат како во транс: Трета победа во низа во Ла Лига

Димитриевски и Рајо играат како во транс: Трета победа во низа во Ла Лига

Рајо Валјекано е во серија од три победи по ред во Ла Лига и полека покажува дека има сили да избори опстанок во шпанската елита. Македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски повторно беше на голот на малиот тим од Мадрид. На „Валјекас“ се играше фантастично интересен дуел, а домашниот тим славеше со 4-2 против Селта. Раул де Томас беше херој на

Димитриевски и Рајо со нова победа, на „Ваљекас“ совладана Селта Виго

Димитриевски и Рајо со нова победа, на „Ваљекас“ совладана Селта Виго

Рајо Ваљекано и Селта Виго, во рамките на 19. коло во Примера одиграа извонреден натпревар со пресврти, во кој на крајот победа славеа домаќините од 4-2 (2-2). Малиот тим од Ваљекас одлично започна и со голот на Де Томас уште во 4. минута поведе со 1-0. На тоа водство гостите возвратија со два брзи погодоци, најпрво Араухо, а потоа од пенал и Гомез