притисни ентер »

Насилници малтретирале цело семејство во Белимбегово поради наводен долг на синот
Насилници малтретирале цело семејство во Белимбегово поради наводен долг на синот

Насилници малтретирале цело семејство во Белимбегово поради наводен долг на синот

Полицијата уапсила тројца жители на населбата Илинден, кои минатата ноќ насилно влегле во дом на нивни соселанец што наводно им должел пари, кршеле низ куќата и физички го нападнале него и уште двајца членови на неговото семејство, кои се повредени. Во инцидентот е ранет еден од напаѓачите, кого 52-годишниот стопан на куќата го повредил во самоодбрана,

Приведени 4 лица поради насилен упад во дом на Скопјанец поради долг, го нападнале и му ја оштетиле покуќнината

Приведени 4 лица поради насилен упад во дом на Скопјанец поради долг, го нападнале и му ја оштетиле покуќнината

На 17.05.2021 полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода С.В.(21), П.Ѓ.(19) и С.М.(26), сите од нас.Илинден, постапувајќи по пријава според која во 01:45 часот, заедно со Н.П.(26), со употреба на сила влегле во домот З.П.(52) во нас. Илинден, почнале да ја оштетуваат покуќнината и физички ги нападнале З.П., К.П. и Л.П.. Според пријавеното,

Заради долг му упаднале дома, па тепал кој стигне! ИМА ПОВРЕДЕНИ!

Заради долг му упаднале дома, па тепал кој стигне! ИМА ПОВРЕДЕНИ!

На 17.05.2021 полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода С.В.(21), П.Ѓ.(19) и С.М.(26), сите од нас.Илинден, постапувајќи по пријава според која во 01:45 часот, заедно со Н.П.(26), со употреба на сила влегле во домот З.П.(52) во нас. Илинден, почнале да ја оштетуваат покуќнината и физички ги нападнале З.П., К.П. и Л.П.. Според пријавеното,

Внимавајте, ЛАЖНИ ПОЛИЦАЈЦИ САКАЛЕ ДА ОГРАБАТ КУЌА во Илинден

Внимавајте, ЛАЖНИ ПОЛИЦАЈЦИ САКАЛЕ ДА ОГРАБАТ КУЌА во Илинден

Вистинска драма се случувала ноќеска во скопската населба Илинден, дознава 24 Инфо. Лажни полицајци упаднале во една од куќите за да ја ограбат, по што биле напад*ати домаќините, но и тие возвратиле. Според информации до кои дојде 24 Инфо, разбојниците биле маскирани во полицајци за да домаќините им ја отворат врата. Откако влегле внатре ги напа*нале

Внимавајте, ЛАЖНИ ПОЛИЦАЈЦИ САКАЛЕ ДА ОГРАБАТ КУЌА во Илинден

Внимавајте, ЛАЖНИ ПОЛИЦАЈЦИ САКАЛЕ ДА ОГРАБАТ КУЌА во Илинден

Вистинска драма се случувала ноќеска во скопската населба Илинден, дознава 24 Инфо. Лажни полицајци упаднале во една од куќите за да ја ограбат, по што биле напад*ати домаќините, но и тие возвратиле. Според информации до кои дојде 24 Инфо, разбојниците биле маскирани во полицајци за да домаќините им ја отворат врата. Откако влегле внатре ги напа*нале

Ќотек поради долгови: Три лица од Илинден завршија во болница

Ќотек поради долгови: Три лица од Илинден завршија во болница

Поради долг три лица добија ќотек во својот дом во населбата Илинден. Како што соопшти МВР, четири лица на возраст од 19, 21 и двајца на 26 години, насилно влегле во домот на З. П. (52) во населбата Илинден, почнале да ја кршат покуќнината и физички ги нападнале З. П., К. П. и Л. П.. Домаќинот во самоодбрана со остар предмет го повредил Н. П., кој

Ќотек поради долгови: Три лица од Илинден завршија во болница

Ќотек поради долгови: Три лица од Илинден завршија во болница

Три лица биле натепани во својот дом во населбата Илинден поради долг. Според МВР, четири лица на возраст од 19, 21 и двајца на 26 години, насилно влегле во домот на З. П. (52) во населбата Илинден, почнале да ја кршат покуќнината и физички ги нападнале З. П., К. П. и Л. П.. Домаќинот во самоодбрана со остар предмет го повредил Н. П., кој бил пренесен

Четири лица влегле во дом во Илинден, истепале тројца, завршиле во болница и полиција

Четири лица влегле во дом во Илинден, истепале тројца, завршиле во болница и полиција

Три лица биле натепани во својот дом во населбата Илинден поради долг. Според МВР, четири лица на возраст од 19, 21 и двајца на 26 години, насилно влегле во домот на З. П. (52) во населбата Илинден, почнале да ја кршат покуќнината и физички ги нападнале З. П., К. П. и Л. П.. Домаќинот во самоодбрана со остар предмет го повредил Н. П., кој бил пренесен

Насилници малтретирале цело семејство во Белимбегово поради наводен долг на синот

Насилници малтретирале цело семејство во Белимбегово поради наводен долг на синот

Полицијата уапсила тројца жители на населбата Илинден, кои минатата ноќ насилно влегле во дом на нивни соселанец што наводно им должел пари, кршеле низ куќата и физички го нападнале него и уште двајца членови на неговото семејство, кои се повредени. Во инцидентот е ранет еден од напаѓачите, кого 52-годишниот стопан на куќата го повредил во самоодбрана,

Насилници малтретирале цело семејство во Белимбегово поради наводен долг на синот

Насилници малтретирале цело семејство во Белимбегово поради наводен долг на синот

Полицијата уапсила тројца жители на населбата Илинден, кои минатата ноќ насилно влегле во дом на нивни соселанец што наводно им должел пари, кршеле низ куќата и физички го нападнале него и уште двајца членови на неговото семејство, кои се повредени. Во инцидентот е ранет еден од напаѓачите, кого 52-годишниот стопан на куќата го повредил во самоодбрана,