притисни ентер »

Пожар во напуштен објект во скопска Автокоманда
Пожар во напуштен објект во скопска Автокоманда

Пожар во напуштен објект во скопска Автокоманда

Пожар избувнал вечерва во скопска Автокоманда. Изгоре напуштен објект. Според командантот на скопската противпожарна служба Владимир Симоновски пожарот бил локализиран за 15 минути. Интервенирале 20 пожарникари со шест противпожарни возила. Причината за пожарот се уште не е позната.

Пожар во Автокоманда

Пожар во Автокоманда

Во моментов гори во населбата Автокоманда, на булевар Александар Македонски позади Меркур. Команданот на скопската противпожарната бригада Владимир Симоновски потврди дека во моментов работат на гасење на пожарот, веќе 6 против пожарни возила се ангажирани на местото, во моментов не може да се дадат подетелни информации додека да заврши интервенција

Пожарот во населбата Автокоманда експресно изгаснат

Пожарот во населбата Автокоманда експресно изгаснат

Команданот на скопската противпожарната бригада Владимир Симоновски потврди дека во пожарот во населбата Автокомада кој избувна попладнево всушност се случил во напуштен објект, поранешна озризара на 3 ката на улица Романија, позади маркетот Меркур. Во гаснењето на пожарот учествувале 20 пожарникари и благодарение на брзата интервенција тој бил изгаснат

Симоновски: Пожарот во Автокоманда е скоро целосно изгаснат, гореше напуштен објект

Симоновски: Пожарот во Автокоманда е скоро целосно изгаснат, гореше напуштен објект

Густ чад од пожар вечерва ги вознемири жителите на скопската населба Автокоманда, но како што информира командирот на скопската противпожарна единица, Владимир Симоновски, за НоваТВ, пожарот е веќе локализиран и набргу ќе е целосно изгаснат. – Станува збор за напуштен објект позади поранешната плинара на улица „Романија“ бб, каде се наоѓа и нашата