притисни ентер »

Османи – При набавките не е згрешена ни запирка, Груевски со правен коментар
Османи – При набавките не е згрешена ни запирка, Груевски со правен коментар

Османи – При набавките не е згрешена ни запирка, Груевски со правен коментар

Османи – При набавките не е згрешена ни запирка, Груевски со правен коментар Како вицепремиер беше дел од владината делегација на прославата на 11-ти октомври во Куманово и веднаш до премиерот. Од синоќа, Бујар Османи е и осомничен во „Пациент“, истрага на СЈО. Целото име наместо иницијали, го соопшти специјалната обвинителка Катица Јанева во јавен

Османи: Отсекогаш сум барал што побрзо да се отвори истрага бидејќи навистина нема потреба да стои постојано како дамка за моето работење

Османи: Отсекогаш сум барал што побрзо да се отвори истрага бидејќи навистина нема потреба да стои постојано како дамка за моето работење

Вицепремиерот Бујар Османи денеска изјави дека како министер за здравство секога ш работел согласно законот и во интерес на граѓаните на Република М акедонија и дека очекува да се расчистат сите дилеми по однос на не какво негово вклучување во сомнителни злоупотреби во Министерството за здравство. – Мојот личен став и партискиот став е целосна поддршка

СЈО отвори шест нови истраги, осомничени поранешни и актуелни функционери

СЈО отвори шест нови истраги, осомничени поранешни и актуелни функционери

Но, не посочи дали ќе си поднесе оставка по вчерашната објавена истрага  од обвинителството со кодно име “ПАЦИЕНТ” во која тој е осомничен како министер за здравство во Владата на Никола Груевски дека преку јавни набавки го оштетил Буџетот на државата. Премиерот Зоран Заев не сакаше да ја коментира истрагата во која е осомничен Османи. Тој рече дека

Османи со поддршка за истрагата на СЈО, вели дека како министер не отстапувал од законите

Османи со поддршка за истрагата на СЈО, вели дека како министер не отстапувал од законите

Вицепремиерот Бујар Османи денеска изјави дека како министер за здравство секогаш работел согласно законот и во интерес на граѓаните на Република Македонија и дека очекува да се расчистат сите дилеми по однос на некакво негово вклучување во сомнителни злоупотреби во Министерството за здравство. – Мојот личен став и партискиот став е целосна поддршка

Османи за случајот „Пациент“: Јас инсистирав на истрага

Османи за случајот „Пациент“: Јас инсистирав на истрага

Вицепремиерот Бујар Османи денеска изјави дека како министер за здравство секогаш работел согласно законот и во интерес на граѓаните на Република Македонија и дека очекува да се расчистат сите дилеми по однос на некакво негово вклучување во сомнителни злоупотреби во Министерството за здравство. - Мојот личен став и партискиот став е целосна поддршка

Османи со поддршка за истрагата на СЈО: Како министер работев по закон

Османи со поддршка за истрагата на СЈО: Како министер работев по закон

Вицепремиерот Бујар Османи денеска изјави дека како министер за здравство секога ш работел согласно законот и во интерес на граѓаните на Република М акедонија и дека очекува да се расчистат сите дилеми по однос на не какво негово вклучување во сомнителни злоупотреби во Министерството за здравство. „Мојот личен став и партискиот став е целосна поддршка

Секогаш работев согласно законот додека бев министер за здравство, вели Вицепремиерот Бујар Османи ОСОМНИЧЕН во „Пациент“ на СЈО

Секогаш работев согласно законот додека бев министер за здравство, вели Вицепремиерот Бујар Османи ОСОМНИЧЕН во „Пациент“ на СЈО

Вицепремиерот Бујар Османи тврди дека нема злоупотреба при спроведување на постапките во Министерството за здравство во текот на неговиот мандат, откако вчера Специјалното јавно обвинителство (СЈО, отвори истрага под кодно име „Пациент“, поради постоење на сомнение за злоупотреба на службената положба и овластување на 15 службени и одговорни лица,

По отварањето на истрага од СЈО: Заев за сега нема да бара оставка од Османи

По отварањето на истрага од СЈО: Заев за сега нема да бара оставка од Османи

Премиерот Зоран Заев, во врска со тоа дали ќе побара оставка од вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, кој е еден од обвинетите во истргата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), наречена „Пациент“, рече дека никој не е виновен, додека не се покаже спротивното. „Мојот став отсекогаш бил ист и продолжува да биде ист. Никој не е виновен

Османи: Нема никакво отстапување во ниту една буква од законот во која било постапка додека јас бев министер за здравство

Османи: Нема никакво отстапување во ниту една буква од законот во која било постапка додека јас бев министер за здравство

Вицепремиерот Бујар Османи денеска изјави дека како министер за здравство секога ш работел согласно законот и во интерес на граѓаните на Република М акедонија и дека очекува да се расчистат сите дилеми по однос на не какво негово вклучување во сомнителни злоупотреби во Министерството за здравство. - Мојот личен став и партискиот став е целосна поддршка

Османи со поддршка за истрагата на СЈО, вели дека како министер не отстапувал од законите

Османи со поддршка за истрагата на СЈО, вели дека како министер не отстапувал од законите

Вицепремиерот Бујар Османи денеска изјави дека очекува да се расчистат сите дилеми по однос на не какво негово вклучување во сомнителни злоупотреби во Министерството за здравство. - Мојот личен став и партискиот став е целосна поддршка на работата на Обвинителството. Неколку години демнеат овие шпекулации во врска со некакви сомнителни злоупотреби