притисни ентер »

Запленета дрога вредна околу 200.000 евра, прекинат меѓународен канал за транспорт на дрога
Запленета дрога вредна околу 200.000 евра, прекинат меѓународен канал за транспорт на дрога

Запленета дрога вредна околу 200.000 евра, прекинат меѓународен канал за транспорт на дрога

Во рамки на засилените полициски активности за борба против недозволената трговија со наркотична дрога, во заедничка акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и ОВР Прилеп – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Прилеп на 10.06.2021 околу 1 часот

Полицијата „УЛОВИ“ 50 кг марихуана на пат кон Грција

Полицијата „УЛОВИ“ 50 кг марихуана на пат кон Грција

Во полициска акција синоќа околу 1 часот по полноќ била запленета околу 50 килограми марихуана  во камион на патот Прилеп – Градско. Според информациите на МВР, дрогата требало да биде пренесена во Грција. Приведено е едно лице. Камионот бил со албански регистарски таблички и бил сопрен во близина на бензинската станица. Возачот е 40 годишен албански

Полицијата „УЛОВИ“ 50 кг марихуана на пат кон Грција

Полицијата „УЛОВИ“ 50 кг марихуана на пат кон Грција

Во полициска акција синоќа околу 1 часот по полноќ била запленета околу 50 килограми марихуана  во камион на патот Прилеп – Градско. Според информациите на МВР, дрогата требало да биде пренесена во Грција. Приведено е едно лице. Камионот бил со албански регистарски таблички и бил сопрен во близина на бензинската станица. Возачот е 40 годишен албански

50 килограми марихуана запленети во акција на МВР на патот Прилеп-Градско – возачот нудел мито да не го претресуваат

50 килограми марихуана запленети во акција на МВР на патот Прилеп-Градско – возачот нудел мито да не го претресуваат

Share Tweet Share Share Email Comments Во рамки на засилените полициски активности за борба против недозволената трговија со наркотична дрога, во заедничка  акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и ОВР Прилеп –Надворешна канцеларија за криминалистички работи

Албански државјанин фатен со дрога од 200.000 евра – нудел пари да не го претресуваат

Албански државјанин фатен со дрога од 200.000 евра – нудел пари да не го претресуваат

Во рамки на засилените полициски активности за борба против недозволената трговија со наркотична дрога, во заедничка акција на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и ОВР Прилеп – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Прилеп на 10.06.2021 околу 01 часот

Албански камионџија фатен со марихуана вредна 200 илјади евра, се обидел да ги подмити полицајците

Албански камионџија фатен со марихуана вредна 200 илјади евра, се обидел да ги подмити полицајците

Дрога вредна околу 200 илјади евра била запленета ноќеска еден час по полноќ на регионалниот пат Прилеп-Градско. Приведено е едно лице, државјанин на Албанија кој бил возач на камионот во кој е пронајдена дрогата. од МВР информираат дека се пронајдени 5о килограми марихуана. Крајна дестинација на дрогата била Грција. Возачот на камионот се обидел да

Албански камионџија фатен со марихуана вредна 200 илјади евра, се обидел да ги подмити полицајците

Албански камионџија фатен со марихуана вредна 200 илјади евра, се обидел да ги подмити полицајците

Дрога вредна околу 200 илјади евра била запленета ноќеска еден час по полноќ на регионалниот пат Прилеп-Градско. Приведено е едно лице, државјанин на Албанија кој бил возач на камионот во кој е пронајдена дрогата. од МВР информираат дека се пронајдени 5о килограми марихуана. Крајна дестинација на дрогата била Грција. Возачот на камионот се обидел да

Запленета дрога вредна 200.000 евра во камион на патот Прилеп – Градско

Запленета дрога вредна 200.000 евра во камион на патот Прилеп – Градско

Полицијата синоќа околу 1 часот по полноќ заплени дрога вредна околу 200.000 евра во камион на патот Прилеп – Градско. Според информациите на МВР, дрогата требало да биде пренесена во Грција, а приведено е едно лице. „Од страна на сообраќајна патрола од ОВР Прилеп околу 01 часот на регионалниот пат Прилеп-Градско, во близина на бензинска станица, било