притисни ентер »

Познати првите 10 финалисти на Евровизија
Познати првите 10 финалисти на Евровизија

Познати првите 10 финалисти на Евровизија

Изборот за песна на Евровизија вечерва ги доби првите 10 земји кои ќе бидат дел од големото финале кое ќе се одржи во сабота во Тел Авив, Израел. Во првото полуфинално издание настапија 17 земји, но само десет од нив се пласнираа во финале: Грција, Белорусија, Србија, Кипар, Естонија, Чешка, Австралија, Исланд, Сан Марино и Словенија. Претставничката

Ова се 10-те финалисти од првата полуфинална вечер на Евровизија

Ова се 10-те финалисти од првата полуфинална вечер на Евровизија

Ова се 10-те финалисти кои вчера се пласираа во финалето кое ќе се одржи во сабота во Тел Авив. 1.Грција 2.Белорусија 3.Србија 4.Кипар 5.Естонија 6.Република Чешка 7.Австралија 8.Исланд 9.Сан Марино 10.Словенија Македонија годинава ја претставува Тамара Тодевска со песната „Proud“ која ќе ја видиме во четврток во втората полуфинална вечер.

Евросонг 2019: Парада на кич и лоши композиции – покрај вакви песни и изведувачи Тамара Тодевска е меѓу фаворитите за победа!!

Евросонг 2019: Парада на кич и лоши композиции – покрај вакви песни и изведувачи Тамара Тодевска е меѓу фаворитите за победа!!

Во тел Авив, Израел, се одржа првата полуфинална вечер а гледачите можеа да проследат настапи од 17. земји. Од она што го видсовме и слушнавме – а имаше се и сешто – од бизрности до кич, песната „Proud“ и Тамара Тодевска со нејзините изведувачки квалитети е неколку класи над сите…Не е патриотски, не е навивачки туку пред се реалност… Ова се 10-те финалисти

Преслушајте ги песните: Ова се 10-те финалисти од првата полуфинална вечер на Евровизија

Преслушајте ги песните: Ова се 10-те финалисти од првата полуфинална вечер на Евровизија

фото:инсатграм/евровизија Вчеравечер во Тел Авив – Израел се одржа 64-то издание на Евровизија.  Во првата полуфинална вечер настапија 17 земји, но само 10 од нив се пласираа во главната вечер која ќе се случи во сабота. Од она што можевме да го видиме од преносот на Македонската телевизија, сцената како и секоја година беше импресивна, а музиката

Се одржа првата полуфинална вечер на Евровизија- Познати се првите 10 финалисти

Се одржа првата полуфинална вечер на Евровизија- Познати се првите 10 финалисти

Познати се првите 10 финалисти од првата полуфинална вечер на Евровизија, која се одржува во Тел Авив, Израел. Од 17 земји кои настапија синоќа, во финалето се пласираа изведувачите од Грција, Белорусија, Србија, Кипар, Естонија, Чешка, Австралија, Исланд, Сан Марино и Словенија. Македонија со Тамара Тодевска ќе настапи утре во втората полуфинална

Србија - моќна вокална изведба, Австралија - врвен сценски настап: Првите 10 финалисти на Евровизија

Србија - моќна вокална изведба, Австралија - врвен сценски настап: Првите 10 финалисти на Евровизија

Доколку Тамара Тодевска успее да се пласира во финалето, кои ќе ѝ бидат конкуренти? На раскошната сцена во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер од 64-тото издание на Евровизија. Македонија ќе настапи на втората полуфинална вечер. Во водителскиот тим беше и светски познатиот модел Бар Рафаели, а финалето ќе се одржи на 18-ти мај. Од 41 земја на

Прво полуфинале на Евросонг: Србија, Грција и Словенија во финале

Прво полуфинале на Евросонг: Србија, Грција и Словенија во финале

Израел- Познати се првите 10 финалисти од првата полуфинална вечер на Евровизија, која се одржува во Тел Авив, Израел. Од 17 земји кои настапија синоќа, во финалето се пласираа изведувачите од Грција, Белорусија, Србија, Кипар, Естонија, Чешка, Австралија, Исланд, Сан Марино и Словенија. Македонија со Тамара Тодевска ќе настапи утре во втората полуфинална

Во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер од „Песна на Евровозија“ – еве кој влезе во финале

Во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер од „Песна на Евровозија“ – еве кој влезе во финале

Со настап на изведувачи од 17 земји, на евровизиската сцена во Тел Авив, Израел, се одржа првата полуфинална вечер од музичкиот натпреварувачки настан „Евросонг“. Прва настапи претставничката на Кипар, Тамта со песната „Replay“. Различни беа и музичките разгледници во кои изведувачите претходно ги претставуваа убавините на своите земји, а од годинава

Во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер од „Песна на Евровозија“ – еве кој влезе во финале

Во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер од „Песна на Евровозија“ – еве кој влезе во финале

Share Tweet Share Share Email Comments Со настап на изведувачи од 17 земји, на евровизиската сцена во Тел Авив, Израел, се одржа првата полуфинална вечер од музичкиот натпреварувачки настан „Евросонг“. Прва настапи претставничката на Кипар, Тамта со песната „Replay“. Различни беа и музичките разгледници во кои изведувачите претходно ги претставуваа

Соседите Србија и Грција во финалето на Евросонг

Соседите Србија и Грција во финалето на Евросонг

Синоќа во Тел Авив се одржа првото полуфинале на песна на Евровизија. Во финалето во сабота се пласира Грција,Белорусија,Србија,Кипар,Естонија,Чешка,Австралија,Исланд,Сан Марино,Словенија Македонија годинава ја претставува Тамара Тодевска со песната „Proud“ која ќе ја видиме во четврток во втората полуфинална вечер