притисни ентер »

Њу Орлеанс го доби првиот избор на НБА Драфтот
Њу Орлеанс го доби првиот избор на НБА Драфтот

Њу Орлеанс го доби првиот избор на НБА Драфтот

Тимот на Њу Орлеанс Пеликанс го освои првиот избор на јунискиот Драфта во НБА лигата. Тимот од сојузната држава Луизијана ја доби оваа можност, откако се покажа како најголем победник во лотаријата, која го одреди редоследот по кој ќе се изибрат тимовите. „Пеликаните“ имаа само шест проценти шанса да се искачат до првата позиција, но среќата дефинитивно

Њу Орлеанс со најмногу среќа во лотаријата

Њу Орлеанс со најмногу среќа во лотаријата

Њу Орлеанс со најмногу среќа во лотаријата Во лотаријата за годинешниот драфт право прв да избира доби тимот на Њу Орлеанс. Њу Орлеанс имаше најмногу среќа во лотаријата и го добија правото први да бираат на драфтот што ќе се одржи на 20 јуни во Бруклин. Њу Орлеанс во лотаријата влезе со само шест проценти шанса да биде прв, а најголеми губитници се

„Пеликаните“ го добија џек потот: Ѕверот Вилијамсон ќе слета во Њу Орлеанс

„Пеликаните“ го добија џек потот: Ѕверот Вилијамсон ќе слета во Њу Орлеанс

Тимот на Њу Орлеанс Пеликанс ќе ја има можноста прв да бира на овогодинешниот НБА драфт кој ќе се одржи на 20 јуни во Бруклин Ова е епилогот по лотаријата на која домаќин беше Чикаго, а на кој „пеликаните“ имаа најмногу среќа и како што сега стојат работите ќе го соберат „ѕверот“ Зајон Вилијамсон, играч на кој многумина му предвидуваат блескава кариера

Пеликанс го добија правото на прв избор на драфтот во НБА

Пеликанс го добија правото на прв избор на драфтот во НБА

Екипата на Њу Орлеанс Пеликанс благодарејќи на лотаријата си го обезбеди правото на првиот избор на годинешниот драфт во НБА лигата, па така и можноста да ги избере Зајон Латиф Вилијамсон кого многумина го гледаат како следната нова ѕвезда на најсилната кошаркарска лига на светот. Драфтот ќе се одржи на 20-ти јуни во Њујорк, а Пеликанс не беа меѓу

Њу Орлеанс пеликанс ќе го имаат новото чудо во НБА

Њу Орлеанс пеликанс ќе го имаат новото чудо во НБА

Зион Вилијамс, кого многумина го сметаат за најголемиот талент во последната деценија, најверојатно ќе го носи дресот на Њу Орлеанс пеликанс. Чикаго, 15 мај (МИА) – Зион Вилијамс, кого многумина го сметаат за најголемиот талент во последната деценија, најверојатно ќе го носи дресот на Њу Орлеанс пеликанс. „Пеликансите“ се одлучија за Вилијамс, откако

НБА драфт: Њу Орлеанс победник на лотаријата, сите очи вперени кон Вилијамсон

НБА драфт: Њу Орлеанс победник на лотаријата, сите очи вперени кон Вилијамсон

По бурната сезона која ја оставија зад нив, Њу Орлеанс Пеликанс синоќа добија причина за радост бидејќи топчињата од драфт лотаријата во НБА им го доделија првиот пик на претстојниот драфт. А таму ги чекаат неколку исклучително талентирани кошаркари, меѓу кои и Зион Вилијамсон – феноменот на колеџ кошарката. Тимот на Њу Орлеанс Пеликанс ја доби можноста

Њу Орлеанс го доби првиот избор на НБА Драфтот

Њу Орлеанс го доби првиот избор на НБА Драфтот

Тимот на Њу Орлеанс Пеликанс го освои првиот избор на јунискиот Драфта во НБА лигата. Тимот од сојузната држава Луизијана ја доби оваа можност, откако се покажа како најголем победник во лотаријата, која го одреди редоследот по кој ќе се изибрат тимовите. „Пеликаните“ имаа само шест проценти шанса да се искачат до првата позиција, но среќата дефинитивно

Луда лотарија: Њу Орлеанс го доби првиот пик на НБА драфтот

Луда лотарија: Њу Орлеанс го доби првиот пик на НБА драфтот

Њу Орлеанс имаше најмногу среќа на лотаријата што ги одреди позициите за избор на НБА драфтот кој ќе биде одржан следниот месец. „Пеликанс“ ќе го имаат правото на првиот пик и се во пол позиција да го изберат Зајон Вилијамсон, ѕвездата на универзитетот Дјук. Очекувањата од Вилијамсон се огромни, тој привлекува внимание какво што не е видено од појавувањето

Бинго за Њу Орлеанс, бираат први на драфтот

Бинго за Њу Орлеанс, бираат први на драфтот

Њу Орлеанс пеликанс се победници на лотаријата со која добија право да бираат први на НБА драфтот и сигурно ќе го избрат Зајон Вилијамсон. Њу Орлеанс е победникот на лотаријата со која добија право да бираат први на НБА драфтот, и тоа значи избор на суперталентираниот Зајон Вилијамсон. Њу Орлеанс имаше само 6% шанси, додека Феникс, Њујорк и Ккливленд

Лудница на драфт лотаријата: Њу Орлеанс го бира „ѕверот од Дјук“?(ФОТО)

Лудница на драфт лотаријата: Њу Орлеанс го бира „ѕверот од Дјук“?(ФОТО)

Њу Орлеанс го доби правото на избор на првиот пик на НБА драфтот во 2019 година на лотаријата која беше одржана синоќа во Чикаго. Така Пеликанс се најблиску до ангажманот на супер талентираниот Зион Вилијамс кој настапува за Дјук Универзитетот. Тој е проектиран како број еден пик. Интересно, годинешниов драфт е во центарот на вниманието токму поради