притисни ентер »

Интер преговара со Антонио Валенсија
Интер преговара со Антонио Валенсија

Интер преговара со Антонио Валенсија

Еквадорецот повеќе од сигурно е дека ќе си замине од Олд Трафорд по крајот на актуелната сезона, тој мина цели десет години во редовите на Премиерлигашот кој извесно е дека нема да му го попречува патот до Милано. Извесно е дека Антонио Валенсија ќе си замине од Манчестер јунајтед по крајот на актуелната сезона, а 33 годишниот Еквадорец наводно веќе

Интер посакува играч на Манчестер Јунајтед

Интер посакува играч на Манчестер Јунајтед

Се поизвесно е дека фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Антонио Валенсија ќе си замине како слободен агент по крајот на оваа сезона. За искусниот, 33 годишен фудбалер постои интерес од неколку клубови од Италија и Англија, а најсериозен во намерата да го донесе Валенсија е тимот на Интер. „Мирор“ пренесува дека преговорите на Валенсија со Интер веќе