притисни ентер »

СДСМ: Снимката го потврдува она што јавноста добро го знае
СДСМ: Снимката го потврдува она што јавноста добро го знае

СДСМ: Снимката го потврдува она што јавноста добро го знае

Сметаат дека  оние што се обиделе да го прикријат убиството, преку извртување на вистината, се обиделе да се исперат за своите злодела. Деновиве јавноста гледа како оние што се обидоа да прикријат убиството на Мартин Нешковски поради полициска бруталност, на дрзок и безобразен начин, преку извртување на вистината, се обидуваат да се исперат за своите

Ацевски: Груевски ја терал Јанкуловска да лаже дека убиецот не бил дел од неговото обезбедување

Ацевски: Груевски ја терал Јанкуловска да лаже дека убиецот не бил дел од неговото обезбедување

Деновиве јавноста гледа како оние што се обидоа да прикријат убиството на Мартин Нешковски поради полициска бруталност, на дрзок и  безобразен начин, преку извртување на вистината, се обидуваат да се исперат за своите злодела, изјави на денешната прес конференција на Костадин Ацевски, пратеник на СДСМ. „Тие ли најдоа да зборуваат за Мартин Нешковски

Ацевски: Груевски не може да се испере, неговото обезбедување го уби Нешковски, а Јанкуловска го криеше

Ацевски: Груевски не може да се испере, неговото обезбедување го уби Нешковски, а Јанкуловска го криеше

„Деновиве јавноста гледа како оние што се обидоа да прикријат убиството на Мартин Нешковски поради полициска бруталност, на дрзок и безобразен начин, преку извртување на вистината, се обидуваат да се исперат за своите злодела. Тие ли најдоа да зборуваат за Мартин Нешковски? Да не бевте вие, новинарите, убиството ќе останеше скриено до крај“, вели денеска

СДСМ до ВМРО: Вие ли најдовте да зборувате за Мартин Нешковски

СДСМ до ВМРО: Вие ли најдовте да зборувате за Мартин Нешковски

СДСМ со соопштение до јавноста. - Деновиве јавноста гледа како оние што се обидоа да прикријат убиството на Мартин Нешковски поради полициска бруталност, на дрзок и безобразен начин, преку извртување на вистината, се обидуваат да се исперат за своите злодела. Тие ли најдоа да зборуваат за Мартин Нешковски? Да не бевте вие, новинарите, убиството ќе

Ацевски: Груевски не може да се испере, неговото обезбедување го уби Нешковски, а Јанкуловска го криеше

Ацевски: Груевски не може да се испере, неговото обезбедување го уби Нешковски, а Јанкуловска го криеше

-Деновиве јавноста гледа како оние што се обидоа да прикријат убиството на Мартин Нешковски поради полициска бруталност, на дрзок и  безобразен начин, преку извртување на вистината, се обидуваат да се исперат за своите злодела. Тие ли најдоа да зборуваат за Мартин Нешковски? Да не бевте вие, новинарите, убиството ќе останеше скриено до крај. Што покажува

Ацевски: Груевски не може да се испере, неговото обезбедување го уби Нешковски, а Јанкуловска го криеше

Ацевски: Груевски не може да се испере, неговото обезбедување го уби Нешковски, а Јанкуловска го криеше

„Деновиве јавноста гледа како оние што се обидоа да прикријат убиството на Мартин Нешковски поради полициска бруталност, на дрзок и безобразен начин, преку извртување на вистината, се обидуваат да се исперат за своите злодела. Тие ли најдоа да зборуваат за Мартин Нешковски? Да не бевте вие, новинарите, убиството ќе останеше скриено до крај“, вели денеска

СДСМ: Обезбедувањето на Груевски уби млад човек

СДСМ: Обезбедувањето на Груевски уби млад човек

Деновиве јавноста гледа како оние што се обидоа да прикријат убиството на Мартин Нешковски поради полициска бруталност, на дрзок и безобразен начин, преку извртување на вистината, се обидуваат да се исперат за своите злодела. Скопје, 14 јули 2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари Деновиве јавноста гледа како оние што се обидоа да прикријат убиството

Груевски не може да се испере, неговото обезбедување го уби Нешковски а Јанкуловска го криеше

Груевски не може да се испере, неговото обезбедување го уби Нешковски а Јанкуловска го криеше

– Деновиве јавноста гледа како оние што се обидоа да прикријат убиството на Мартин Нешковски поради полициска бруталност, на дрзок и безобразен начин, преку извртување на вистината, се обидуваат да се исперат за своите злодела. Тие ли најдоа да зборуваат за Мартин Нешковски?, праша Костадин Ацевски, од СДСМ. – Да не бевте вие, новинарите, убиството

Партиската полиција на Груевски го уби Мартин Нешковски во 2011 година!

Партиската полиција на Груевски го уби Мартин Нешковски во 2011 година!

Груевски нема да успее да се испере од фактот дека неговата тогашна вмро-мвро контрoлирана полиција го уби Мартин Нешковски во 2011 година. Да, луѓето од неговото обезбедување го убија Мартин бидејќи тој сакал да се приближи до бината до која токму Груевски славеше изборна победа. Шефот на неговото обезбедување не беше сменет долги години после убиството

Ел Чека најавува протест, ги покани Села и Касами

Ел Чека најавува протест, ги покани Села и Касами

„Бомбашот“ Ел Чека ги кани Зијадин Села и Билал Касами на протест против Заев и Ахмети. На новиот фб-профил, за 26-ти јули најавува протест на револтирани граѓани од „комунистичката власт“, како што ја нарекува владината коалиција. По пуштената бомба од 12 минути за случајот Мартин Нешковски, Шеќерим Ахмеди организира граѓани , со цел побрзо отворање