притисни ентер »

Тејлор Свифт се приклучи на листата на светски милијардери
Тејлор Свифт се приклучи на листата на светски милијардери

Тејлор Свифт се приклучи на листата на светски милијардери

Планетарната пејачка ѕвезда Тејлор Свифт се приклучи на листата на светски милијардери, според новата листа на богати, објави во вторникот BBC. Американската поп-ѕвезда првпат влезе на листата на светски милијардери на деловниот магазин Forbes  со 1,1 милијарда долари, заедно со креаторот на ChatGPT, Сем Алтман со милијарда долари. Сопствениците на

Тејлор Свифт се приклучи на листата на светски милијардери

Тејлор Свифт се приклучи на листата на светски милијардери

41 Споделувања Share Tweet Планетарната пејачка ѕвезда Тејлор Свифт се приклучи на листата на светски милијардери, според новата листа на богати, објави во вторникот BBC. Американската поп-ѕвезда првпат влезе на листата на светски милијардери на деловниот магазин Forbes  со 1,1 милијарда долари, заедно со креаторот на ChatGPT, Сем Алтман со милијарда

Форбс ја стави на листата на милијардери младата Тејлор Свифт, турнејата и донесе дебела заработка

Форбс ја стави на листата на милијардери младата Тејлор Свифт, турнејата и донесе дебела заработка

Форбс ја објави својата листа на милијардери за 2024 година, а младата пејачка Тејлор Свифт се искачи на 14-то место со богатство од 1,1 милијарда долари. Нејзината турнеја Ерас е со најголема заработка досега и прва која надмина милијарда долари приход, придонесе за ова. Тука е секако и огромната заработка од нејзините шест албуми, а таа е една од

Тејлор Свифт официјално стана милијардерка

Тејлор Свифт официјално стана милијардерка

Форбс ја објави својата листа на славни милијардери за 2024 година, а Тејлор се искачи на 14-то место со богатство од 1,1 милијарда долари. Нејзината турнеја Ерас, музичката турнеја со најголема заработка досега и прва која надмина милијарда долари приход, придонесе за ова. Тука е секако и огромната заработка од нејзините шест албуми, а таа е една

Тејлор Свифт официјално стана милијардерка

Тејлор Свифт официјално стана милијардерка

Форбс ја објави својата листа на славни милијардери за 2024 година, а Тејлор се искачи на 14-то место со богатство од 1,1 милијарда долари. Нејзината турнеја Ерас, музичката турнеја со најголема заработка досега и прва која надмина милијарда долари приход, придонесе за ова. Тука е секако и огромната заработка од нејзините шест албуми, а таа е една

Тејлор Свифт официјално стана милијардерка

Тејлор Свифт официјално стана милијардерка

Форбс ја објави својата листа на славни милијардери за 2024 година, а Тејлор се искачи на 14-то место со богатство од 1,1 милијарда долари. Нејзината турнеја Ерас, музичката турнеја со најголема заработка досега и прва која надмина милијарда долари приход, придонесе за ова. Тука е секако и огромната заработка од нејзините шест албуми, а таа е една

Според престижниот „Форбс“: Тејлор Свифт официјално стана милијардерка

Според престижниот „Форбс“: Тејлор Свифт официјално стана милијардерка

По 17 години успешна музичка кариера и статусот на „најголемата поп-ѕвезда на денешницата“, американската пејачка Тејлор Свифт (34) официјално го достигна статусот на милијардерка. Престижното деловно списание „Форбс“ ја објави својата листа на славни милијардери за 2024 година, а Свифт се искачи на 14. место, со богатство од 1,1 милијарда долари.

Синер ја надмина границата од 20 милиони долари заработувачка од турнири

Синер ја надмина границата од 20 милиони долари заработувачка од турнири

Јаник Синер постигна многу на Мајами опен. Тој стана првиот италијански играч кој некогаш победил на турнир од рангот на Мастерс 1000 и првиот Италијанец кој стигнал до топ-2 во историјата на АТП или ВТА рангирањето. Но Синер постигна и финансиски успех. Тој надмина заработнувачка од 20 милиони долари во парични награди од настапи на турнири во кариерата