притисни ентер »

Пристигнува новото БМВ, досега најсилниот М модел
Пристигнува новото БМВ, досега најсилниот М модел

Пристигнува новото БМВ, досега најсилниот М модел

XM е кросовер со монструозност што го најавува вториот посебен модел на М во историјата. Да потсетиме, првиот пристигна во доцните 1970-ти, а тоа беше фасцинантниот М1. И сега пристигна XM. BMW ја претстави својата визија за спортски X модел чие финално сериско издание ќе го видиме до крајот на следната година. Но, не треба да се очекуваат големи промени

„Concept XM“: BMW има нов SUV крал – хибрид со 750 „коња“

„Concept XM“: BMW има нов SUV крал – хибрид со 750 „коња“

„BMW“ објави фотографии и технички детали од новиот SUV концепт, како најава за идниот сериски модел кој ќе дебитира во 2022 година. Концептот „ХМ“ настанал во одделението М на баварскиот произведувач, а во согласност со актуелните трендови возилото е електрифицирано. Станува збор за plug-in хибрид чиј погонски склоп се состои од конвенционален V8

BMW го покажа својот XM концепт

BMW го покажа својот XM концепт

Баварскиот гигант BMW го претстави својот најнов концепт наречен XM, а станува збор за plug-in SUV и е првиот ваков самостоен М модел Во 1978 година BMW го претстави својот прв M модел – M1. Повеќе од 40 години подоцна баварскиот гигант го претстави својот втор самостоен M модел, а станува збор за XM концептот. Станува збор за plug-in кросовер кој

„BMW“ го претстави најмоќниот модел во својата историја (ФОТО/ВИДЕО)

„BMW“ го претстави најмоќниот модел во својата историја (ФОТО/ВИДЕО)

Германскиот производител „BMW“ го претстави својот голем кросовер „Concept XM“. Ова е првиот „BMW M“ хибрид и само вториот самостоен модел на спортската поделба на марката по купето „М1“ од 1970-тите. Сепак неговата сериска верзија, која ќе излезе следната година, ќе биде најмоќниот автомобил во историјата на баварскиот бренд. Мора да се навикнеме

ПРЕМИЕРА: BMW го претстави монструозниот Concept XM SUV

ПРЕМИЕРА: BMW го претстави монструозниот Concept XM SUV

Со новиот концепт, BMW го најавува првиот вториот независен М-модел во историјата, но и првиот M-SUV и најмоќниот M-модел во историјата! Вториот независен М-модел во историјата на BMW (по спектакуларниот М1 од 70-тите години на минатиот век) е придвижуван од плаг-ин хибриден погон кој комбинира моќен V8 со батерии и електромотор за да испорача 750

BMW XM Concept

BMW XM Concept

На 29 ноември, BMW  го најави концептот „High Performance, Electrified“ XM, како најава за серискиот модел кој се очекува да се појави во текот на следната 2022 година. Баварците сега објавија неколку нови тизер (најавни) слики, истакнувајќи дека XM Concept е нај-експресивната изјава во речиси 50 години постоење на BMW M дивизијата. Некои гласини,

Со дозвола од Citroën,  BMW ќе ја користи ознаката XM за својот нов SUV

Со дозвола од Citroën,  BMW ќе ја користи ознаката XM за својот нов SUV

Како дел од истиот договор, Citroën може да ја користи буквата "X" во некои од нивните модели, на пример, моделот C5 X. BMW ја зголемува гамата на своите SUV модели преку првиот самостоен модел кој ќе ја носи “M” значката, по лансирањето на M1 пред цели пет декади. Според претставниците на германскиот производител, концептот BMW Concept XM, кој беше