притисни ентер »

Новак му објаснува на Иванишевиќ: Десното јајце е поголемо бидејќи е од десната страна
Новак му објаснува на Иванишевиќ: Десното јајце е поголемо бидејќи е од десната страна

Новак му објаснува на Иванишевиќ: Десното јајце е поголемо бидејќи е од десната страна

Хрватската тениска легенда, Горан Иванишевиќ повторно му помага на српскиот светски рекет број 1, Новак Ѓоковиќ на Мастерсот во Синсинати, каде што двајцата беа вклучени во „неверојатна“ расправа за кошаркарски трикови на тренинг. „Десното јајце е намерно поголемо, бидејќи е од десната страна“, му кажува Ѓоковиќ на Иванишевиќ, а овој одговара смирено:

Урбесно видео: Ѓоковиќ му покажа кошаркарска стратегија на Иванишевиќ

Урбесно видео: Ѓоковиќ му покажа кошаркарска стратегија на Иванишевиќ

Горан Иванишевиќ поради отсуство на Марјан Вајда е промовиран за главен тренер на Новак Ѓоковиќ за време на мастерсот во Синсинати. Ученикот и учителот ги заменија улогите, но и спортот, па Ноле го учеше Иванишевиќ и по некоја кошаркарска стратегија. „Десното јајце е намерно поголемо бидејќи е на десна страна“ – му објасни Ѓоковиќ на својот ментор,

Ѓоковиќ во улога на кошаркарски тренер - му нацрта акција на табла на Иванишевиќ

Ѓоковиќ во улога на кошаркарски тренер - му нацрта акција на табла на Иванишевиќ

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ одлично се забавува во Синсинати по триумфот против Сем Квери со 2-0 во сетови, 7-5 и 6-1. Ѓоковиќ играше кошаркар со пријателите, а во тек на една пауза мораше да одржи и еден необичен тајм-аут. Урнебесната ситуација се случи на тренинг, а тој имаше тактика за триумф. Во еден момент му пријде на Горан Иванишевиќ

Ѓоковиќ како Фил Џексон подготвува тактика за баскет!!

Ѓоковиќ како Фил Џексон подготвува тактика за баскет!!

Ѓоковиќ заедно со својот тренер Горан Иванишевиќ и колегите Јанко Типсаревиќ и Мате Павиќ одлучиле да се забавуваат играјќи баскет. Се поделиле во две екипи, Ноле и Горан против Типса и Мате, шоуто започнало уште при подготовката кога Ѓоковиќ како вистински НБА тренер земал табла и започнал да црта акции. Добил помош и од едно локално момче. Тимот