притисни ентер »

Пролет доби на сигурност, па ја растури Струга

Пролет доби на сигурност, па ја растури Струга

Ракометарите на Пролет благодарение на извонредната одбрана стигнаа до убедлив триумф над Струга од 23-15, славејќи над директниот ривал во трката за пласман во плејофот. Избраниците на Матлиески го оставија зад себе разочарувањето од поразите од КЛ7 и од Охрид, беа посилни и од заморот по четвртиот натпревар за осум дена, во голем стил триумфирајќи

Т.Пролет рутински против Струга

Т.Пролет рутински против Струга

Екипата на Т.Пролет влезе во победнички ритам на домашен терен го совлада конкурентот за место во плеј-офот, тимот на Струга со убедливи 23-15 и го запиша четвртиот триумф оваа сезона. Гостите се покажаа како незгоден противник во првото полувреме, во кое домашниот состав успеаја да го скршат отпорот пред одморот на кој заминаа со позитива од 12-10

Пролет нагази во второто полувреме и ја „сомле“ бледата Струга

Пролет нагази во второто полувреме и ја „сомле“ бледата Струга

Ракометарите на Пролет им се вратија на победите на домашен терен. Дуелот со Струга донесе неизвесно прво и рутинско второ полувреме во корист на домашниот тим. Гостите се распаднаа во продолжението, откако парираа одлично во воведниот дел. Постигнаа само пет гола за 30 минути, што не носи победа на ниту еден натпревар, особено не кога играат екипи

Струга се распадна во вториот дел и запиша убедлив пораз кај Пролет

Струга се распадна во вториот дел и запиша убедлив пораз кај Пролет

Тинекс Пролет го одбрани домашниот терен и ја надигра Струга (23-15) во рамки од 7. коло од македонската Суперлига . Комплетниот натпревар меѓу Пролет и Струга: Разликата во првиот дел се случи во последните неколку минути. До тој момент, екипите постојано го менуваа водството и не успеваа да се наметнат над својот противник. mak-rakomet-prolet-struga-21

Т.Пролет рутински против Струга

Т.Пролет рутински против Струга

Екипата на Т.Пролет влезе во победнички ритам на домашен терен го совлада конкурентот за место во плеј-офот, тимот на Струга со убедливи 23-15 и го запиша четвртиот триумф оваа сезона. Гостите се покажаа како незгоден противник во првото полувреме, во кое домашниот состав успеаја да го скршат отпорот пред одморот на кој заминаа со позитива од 12-10

Пролет со многу мака го освои Радовиш

Пролет со многу мака го освои Радовиш

Давор Палевски беше во главна улога во триумфот на Пролет на гостувањето против Радовиш од 19-22, со што скопскиот суперлигаш ја прекина мини-кризата по поразите од КЛ7 и од Охрид. Заморот беше и повеќе од очигледен кај гостинскиот тим, кој на крајот сепак собра сили да ја задржи предноста во клучните моменти. Мечот почна со водство на Пролет од 0-3,