притисни ентер »

ЦИРКУС СО МИЈАЛКОВ: Заев жали, Пендаровски го бара, Спасовски си молчи, Русковска се правда, а ексшефот на УБК им се изгуби од пред очи
ЦИРКУС СО МИЈАЛКОВ: Заев жали, Пендаровски го бара, Спасовски си молчи, Русковска се правда, а ексшефот на УБК им се изгуби од пред очи

ЦИРКУС СО МИЈАЛКОВ: Заев жали, Пендаровски го бара, Спасовски си молчи, Русковска се правда, а ексшефот на УБК им се изгуби од пред очи

Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница по екс директорот на УБК Сашо Мијалков, кој од неделата е недостапен за полицијата. Тоа отвори многу дилеми и предизвика реакции од повеќе страни, како и барања за одговорност и истрага за евентуални пропусти од надлежните институции. Претседателот Стево Пендаровски, вчера ги повика надлежните

Полицијата знаела дека Мијалков ќе бега уште во 23 часот во саботата, велат од обвинителството и се сомневаат дека имал помош да избега

Полицијата знаела дека Мијалков ќе бега уште во 23 часот во саботата, велат од обвинителството и се сомневаат дека имал помош да избега

Полицијата го известило Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција дека обвинетиот Сашо Мијалков се подготвува да бега во саботата во 23 часот, по што утредента во 15 часот до Основниот кривичен суд е поднесен предлог за изрекување мерка притвор, соопштија од Јавното обвинителство. Одлуката на судот за куќен притвор обвинителството

Обвинителите два дена паничеле во полиција и во судот да побрзаат оти Мијалков ќе им избега

Обвинителите два дена паничеле во полиција и во судот да побрзаат оти Мијалков ќе им избега

Ден по исчезнувањето на обвинетиот ексдиректор на УБК Сашо Мијалков пред пресудата на 26 февруари за масовното незаконско прислушување, не се знае ниту каде е, ниту пак кој му помогнал мистериозно да исчезне во неделата (21 февруари) навечер. Засега само Обвинителството зборува за случајот, Кривичниот суд даде техничко соопштение, а од МВР ни збор

Меѓународна потерница по Сашо Мијалков, реакции и барање одговорност

Меѓународна потерница по Сашо Мијалков, реакции и барање одговорност

Тоа отвори многу дилеми и предизвика реакции од повеќе страни, како и барања за одговорност и истрага за евентуални пропусти од надлежните институции. Претседателот Стево Пендаровски, вчера ги повика надлежните институции во најкус можен рок да спроведат истрага за целосно расветлување на случајот и доколку бидат констатирани какви било пропусти од

Меѓународна потерница по Сашо Мијалков, ќе понесе ли некој одговорност?

Меѓународна потерница по Сашо Мијалков, ќе понесе ли некој одговорност?

Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница по екс директорот на УБК Сашо Мијалков, кој од неделата е недостапен за полицијата. Тоа отвори многу дилеми и предизвика реакции од повеќе страни, како и барања за одговорност и истрага за евентуални пропусти од надлежните институции. Претседателот Стево Пендаровски, вчера ги повика надлежните

Меѓународна потерница по Сашо Мијалков, реакции и барање одговорност

Меѓународна потерница по Сашо Мијалков, реакции и барање одговорност

Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница по екс директорот на УБК Сашо Мијалков, кој од неделата е недостапен за полицијата. Тоа отвори многу дилеми и предизвика реакции од повеќе страни, како и барања за одговорност и истрага за евентуални пропусти од надлежните институции. Претседателот Стево Пендаровски, вчера ги повика надлежните

Меѓународна потерница по Сашо Мијалков, реакции и барање одговорност

Меѓународна потерница по Сашо Мијалков, реакции и барање одговорност

Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница по екс директорот на УБК Сашо Мијалков, кој од неделата е недостапен за полицијата. Тоа отвори многу дилеми и предизвика реакции од повеќе страни, како и барања за одговорност и истрага за евентуални пропусти од надлежните институции. Претседателот Стево Пендаровски, вчера ги повика надлежните

Меѓународна потерница по Сашо Мијалков: Како реагираше политичката јавност?

Меѓународна потерница по Сашо Мијалков: Како реагираше политичката јавност?

Скопје, 23 февруари 2021 (МИА) – Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница по екс директорот на УБК Сашо Мијалков, кој од неделата е недостапен за полицијата. Тоа отвори многу дилеми и предизвика реакции од повеќе страни, како и барања за одговорност и истрага за евентуални пропусти од надлежните институции. Претседателот Стево

Распишана меѓународна потерница по Сашо Мијалков

Распишана меѓународна потерница по Сашо Мијалков

Share Tweet Share Share Email Comments Националната потерница по Сашо Мијалков во меѓувреме стана меѓународна потерница, откако бившиот директор на тајната полиција во Македонија исчезна минатиот викенд и е недостапен за полициските и судските органи. Стејт департментот го следи развојот на ситуацијата по бегството на поранешниот шеф на тајната полиција

Меѓународна потерница по Сашо Мијалков, реакции и барање одговорност

Меѓународна потерница по Сашо Мијалков, реакции и барање одговорност

Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница по екс директорот на УБК Сашо Мијалков, кој од неделата е недостапен за полицијата. Тоа отвори многу дилеми и предизвика реакции од повеќе страни, како и барања за одговорност и истрага за евентуални пропусти од надлежните институции. Претседателот Стево Пендаровски, вчера ги повика надлежните