притисни ентер »

Вдовицата на Навални проговори за апсењето: Путин е убиец и воен злосторник, неговото место е во затвор
Вдовицата на Навални проговори за апсењето: Путин е убиец и воен злосторник, неговото место е во затвор

Вдовицата на Навални проговори за апсењето: Путин е убиец и воен злосторник, неговото место е во затвор

Судот во Москва издаде налог за апсење на вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални под обвинение за екстремизам, објавија државните медиуми, а сега таа се огласи и на социјалната мрежа Икс. „Кога пишувате за ова, не заборавајте да го напишете главното: Владимир Путин е убиец и воен злосторник. Неговото место е во затвор, а не некаде во

Вдовицата на Навални проговори за апсењето: Путин е убиец и воен злосторник, неговото место е во затвор

Вдовицата на Навални проговори за апсењето: Путин е убиец и воен злосторник, неговото место е во затвор

Судот во Москва издаде налог за апсење на вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални под обвинение за екстремизам, објавија државните медиуми, а сега таа се огласи и на социјалната мрежа Икс. „Кога пишувате за ова, не заборавајте да го напишете главното: Владимир Путин е убиец и воен злосторник. Неговото место е во затвор, а не некаде во

Вдовицата на Навални проговори за апсењето: Путин е убиец и воен злосторник, неговото место е во затвор

Вдовицата на Навални проговори за апсењето: Путин е убиец и воен злосторник, неговото место е во затвор

Судот во Москва издаде налог за апсење на вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални под обвинение за екстремизам, објавија државните медиуми, а сега таа се огласи и на социјалната мрежа Икс. „Кога пишувате за ова, не заборавајте да го напишете главното: Владимир Путин е убиец и воен злосторник. Неговото место е во затвор, а не некаде во

Шолц: Рускиот налог за апсење на Навална е антидемократски

Шолц: Рускиот налог за апсење на Навална е антидемократски

Рускиот налог за апсење на Јулија Навална е „налог за апсење против желбата за слобода и демократија“, напиша германскиот канцелар Олаф Шолц вчеравечер (9.07) на платформата Х. Јулија Навална, според Шолц, го носи „наследството“ на нејзиниот сопруг, а „со неа и голем бројни храбри Руси“. Суд во Русија издаде налог за апсење поради наводи за учество

Јулија Навални се огласи откако Москва издаде налог по неа: Путин припаѓа во истата ќелија каде го уби Алексеј

Јулија Навални се огласи откако Москва издаде налог по неа: Путин припаѓа во истата ќелија каде го уби Алексеј

Судот во Москва издаде налог за апсење на Јулија Навални, вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, под обвинение за екстремизам. Таа рече дека рускиот претседател Владимир Путин припаѓа во истата затворска ќелија „во која го уби Алексеј“. Обвиненијата покренати против Јулија Навални, која живее надвор од Русија, во отсуство се однесуваат

Вдовицата на Навални проговори за апсењето: Путин е убиец и воен злосторник, неговото место е во затвор

Вдовицата на Навални проговори за апсењето: Путин е убиец и воен злосторник, неговото место е во затвор

Судот во Москва издаде налог за апсење на вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални под обвинение за екстремизам, објавија државните медиуми, а сега таа се огласи и на социјалната мрежа Икс. „Кога пишувате за ова, не заборавајте да го напишете главното: Владимир Путин е убиец и воен злосторник. Неговото место е во затвор, а не некаде во

📷 „МЕСТОТО НА ПУТИН Е ВО ЗАТВОР, ВО ИСТАТА ВО ЌЕЛИЈАТА ВО КОЈА ГО УБИ АЛЕКСЕЈ“ Јулија Навална се огласи по одлуката на рускиот суд за нејзино апсење

📷 „МЕСТОТО НА ПУТИН Е ВО ЗАТВОР, ВО ИСТАТА ВО ЌЕЛИЈАТА ВО КОЈА ГО УБИ АЛЕКСЕЈ“ Јулија Навална се огласи по одлуката на рускиот суд за нејзино апсење

Судот во Москва нареди Јулија Навални, вдовицата на починатиот руски опозициски лидер Алексеј Навални, да биде уапсена во отсуство на два месеци. Судот ја обвини сопругата на Навални, која живее надвор од Русија, за учество во „екстремистичка“ група. Одлуката значи дека ќе се соочи со апсење доколку се врати во земјата. Обвиненијата би можеле да бидат

Русија распиша потерница по Јулија Навалнаја

Русија распиша потерница по Јулија Навалнаја

Судот во Москва донесе одлука за апсење во отсуство на Јулија Навалнаја, сопругата на Алексеј Навални, поради поврзаност со екстремистички организации, пренесе денеска „РИА Новости“. „Судот одреди мерка притвор од 2 месеци. Овој период ќе се смета од моментот на екстрадиција на територијата на Руската Федерација или од моментот кога е приведена на

Русија издаде налог за апсење на вдовицата на Навални

Русија издаде налог за апсење на вдовицата на Навални

Русија издаде налог за апсење на Јулија Навалнаја, вдовицата на Алексеј Навални и водечки руски дисидент во егзил. На неа ѝ е одреден двомесечен притвор врз основа на учество во екстремистичка група. Суд во Москва во издаде налогот во отсуство, пет месеци откако Навални ненадејно почина во казнена колонија, за што Навалнаја го обвини Владимир Путин