притисни ентер »

Го навредуваа Леброн, обезбедувањето ги исфрли од арената
Го навредуваа Леброн, обезбедувањето ги исфрли од арената

Го навредуваа Леброн, обезбедувањето ги исфрли од арената

Обезбедувањето, на барање на Леброн Џејмс, исфрли навивачи од арената на Индијана Пејсерс. ЛА Лејкерс, по едно продолжение, славеа победа над Пејсерс 124:116. Леброн Џејмс, се врати по одлежаната суспензија за инцидентот со Ајзеа Сјуарт во Детроит и го предводеше тимот со 39 поени. На две и пол минути до крајот на регуларниот дел од натпреварот, Џејмс

Леброн глуми шериф, дури и реши кои гледачи да бидат избркани од сала

Леброн глуми шериф, дури и реши кои гледачи да бидат избркани од сала

Капитенот на Лејкерс и најдоминантна фигура во НБА лигата во последните 15 години, има толку големо влијание што буквално прави што сака по паркетите. Откако по тепачката што лично тој ја предизвика кога силно го удри Ајзеа Томас и му го раскрвари носот, НБА лигата го казни Леброн со само 1 меч а Томас со 2 дуели суспензија. Сега Брон глумеше шериф

Леброн Џејмс среде натпревар избрка навивачи на Индијана од салата

Леброн Џејмс среде натпревар избрка навивачи на Индијана од салата

НБА-лигата има многу ѕвезди, но само еден „Крал“ во името на Леброн Џејмс. Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс утринава беше играч на натпреварот на гостувањето кај Индијана и во победата на својот тим постигна 39 поени. Во продолжението од овој неизвесен натпревар се случи нешто интересно. Џејмс отиде до судијата се пожали за двајца навивачи и побара

Бесниот Леброн ги исфрли навивачите кои го навредуваа, девојката си замина со интересна гестикулација

Бесниот Леброн ги исфрли навивачите кои го навредуваа, девојката си замина со интересна гестикулација

Леброн Џејмс го натерал обезбедувањето во арената на Индијана да ги исфрли од салата двајцата навивачи кои седеле покрај теренот. Инцидентот се случил на две и пол минути пред крајот на натпреварот во кој победија Лејкерс со резултат 124:116. Леброн во еден момент почнал да зборува со судиите вперувајќи го прстот во двајцата навивачи покрај теренот

Тука друже судија – Леброн Џејмс се врати по суспензијата и исфрли двајца навивачи

Тука друже судија – Леброн Џејмс се врати по суспензијата и исфрли двајца навивачи

Откако ја одбработи суспензијата за инцидентот на натпреварот против Детроит, Леброн Џејмс се врати на паркетот и тоа во стил предводејќи го својот тим до нова победа, овој пат над Индијана со 39 поени, 6 асистенции и 5 скока. „Кралот“ во статистиката додаде уште две блокади, една украдена топка и два исфрлени навивачи. За разлика од натпреварот против

Кралот се врати и ЛУТ Е: Исфрлање фанови од салата, рекорд на сезоната и вресок за крај

Кралот се врати и ЛУТ Е: Исфрлање фанови од салата, рекорд на сезоната и вресок за крај

Враќањето на Леброн Џејмс по меч суспензија помина во голем стил. Имено, најдобриот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс во драматичен натпревар го предводеше својот тим до победа над Индијана 124:116, постигнувајќи рекордни 39 поени оваа сезона, од кои дури 12 постигна во дополнителните пет минути. Но, тоа не беше се од Леброн Џејмс во фантастичниот меч

Спакувај се и бегај, ќе те тестираат да не си бил издрогиран

Спакувај се и бегај, ќе те тестираат да не си бил издрогиран

Поранешниот кошаркар Жилберт Арењас, познат по проблемите кои ги правеше надвор од теренот, му се обрати на младиот играч на Детроит, Ајзеа Стјуард (20), кој пред неколку дена сакаше физички да се пресмета со Леброн Џејмс. Имено, Стјуарт по еден неспортски дуел на Леброн, имаше намера физички да го нападне „Кралот“ по ударот во лицето. Додека крв му