притисни ентер »

Родригез мина во катарски Ал-Рајан
Родригез мина во катарски Ал-Рајан

Родригез мина во катарски Ал-Рајан

Колумбискиот фудбалски репрезентативец Хамес Родригез (30) ги напушти редовите на премиерлигашот Евертон и кариерата ќе ја продолжи во катарскиот клуб Ал-Рајан. Времетраењето на договорот и висината на обесштетувањето не се соопштени. Родригез се одлучи да замине од Евертон откако падна во втор план по тренерската смена во клубот од Ливерпул и доаѓањето

Хамес Родригез потпиша за катарски Ал-Рајан

Хамес Родригез потпиша за катарски Ал-Рајан

Колумбискиот фудбалски репрезентативец Хамес Родригез (30) ги напушти редовите на премиерлигашот Евертон и кариерата ќе ја продолжи во катарскиот клуб Ал-Рајан. Времетраењето на договорот и висината на обесштетувањето не се соопштени. Родригез се одлучи да замине од Евертон откако падна во втор план по тренерската смена во клубот од Ливерпул и доаѓањето

Родригез мина во катарски Ал-Рајан

Родригез мина во катарски Ал-Рајан

Колумбискиот фудбалски репрезентативец Хамес Родригез (30) ги напушти редовите на премиерлигашот Евертон и кариерата ќе ја продолжи во катарскиот клуб Ал-Рајан. Времетраењето на договорот и висината на обесштетувањето не се соопштени. Родригез се одлучи да замине од Евертон откако падна во втор план по тренерската смена во клубот од Ливерпул и доаѓањето

Од Ал Рајан потврдија – Хамес Родригез се сели во Катар

Од Ал Рајан потврдија – Хамес Родригез се сели во Катар

Откако Рафаел Бенитес дојде на клупата на Евертон ова лето, колумбискиот репрезентативец Хамес Родригез не одигра ниту еден меч на „карамелите“. Па затоа 30-годишниот фудбалер неделава патуваше кон катар на разговори со клубот Ал Рајан, тим предводен од легендата на францускиот фудбал, Лоран Блан. Катарскиот клуб денеска со видео снимка на социјалните

Родригез мина во катарски Ал-Рајан

Родригез мина во катарски Ал-Рајан

Колумбискиот фудбалски репрезентативец Хамес Родригез (30) ги напушти редовите на премиерлигашот Евертон и кариерата ќе ја продолжи во катарскиот клуб Ал-Рајан. Времетраењето на договорот и висината на обесштетувањето не се соопштени. Родригез се одлучи да замине од Евертон откако падна во втор план по тренерската смена во клубот од Ливерпул и доаѓањето

Хамес Родригес потпиша за катарски Ал Рајан

Хамес Родригес потпиша за катарски Ал Рајан

Играчот за врска на екипата на Евертон, Хамес Родригез кариерата ќе ја продолжи во Катар. Ал-Рајан денеска го објави трансферот на 30-годишниот Колумбиец, но деталите за договорот не беа откриени. На 11 септември, Хамес се врати во Евертон по неуспешниот обид за преселба во Истанбул Башакшехир. Родригез нема одиграно ниту една минута за Евертон во

Од Ал Рајан потврдија – Хамес Родригез се сели во Катар

Од Ал Рајан потврдија – Хамес Родригез се сели во Катар

Откако Рафаел Бенитес дојде на клупата на Евертон ова лето, колумбискиот репрезентативец Хамес Родригез не одигра ниту еден меч на „карамелите“. Па затоа 30-годишниот фудбалер неделава патуваше кон катар на разговори со клубот Ал Рајан, тим предводен од легендата на францускиот фудбал, Лоран Блан. Катарскиот клуб денеска со видео снимка на социјалните

Од Ал Рајан потврдија – Хамес Родригез се сели во Катар

Од Ал Рајан потврдија – Хамес Родригез се сели во Катар

Откако Рафаел Бенитес дојде на клупата на Евертон ова лето, колумбискиот репрезентативец Хамес Родригез не одигра ниту еден меч на „карамелите“. Па затоа 30-годишниот фудбалер неделава патуваше кон катар на разговори со клубот Ал Рајан, тим предводен од легендата на францускиот фудбал, Лоран Блан. Катарскиот клуб денеска со видео снимка на социјалните

Хамес го реализираше неочекуваниот трансфер

Хамес го реализираше неочекуваниот трансфер

Откако се комплетираа сите формалности, во текот на денешниот ден беше реализиран неочекуваниот трансфер на колумбискиот интернационалец, Хамес Родригез. Играчот кој своевремено важеше за еден од најголемите светски таленти, по неуспешната авантура во Евертон кариерата ќе ја продолжи во редовите на катарскиот клуб, Ал Рајан. Од таборот на Евертон објавија