притисни ентер »

Челзи може да го отпушти Сари, без разлика дали ќе ја освои Лигата на Европа
Челзи може да го отпушти Сари, без разлика дали ќе ја освои Лигата на Европа

Челзи може да го отпушти Сари, без разлика дали ќе ја освои Лигата на Европа

Има голема веројатност менаџерот на Челзи, Маурицио Сари, да биде отпуштен по крајот на сезоната. Роман Абрамович, сопственик на тимот од Лондон, има намера да се раздели со италијанскиот стратег, па дури и Челзи за да ја освои Лигата на Европа, пишува „Газета дело Спорт“. Главната причина за евентуална разделба е лошата врска меѓу навивачите на Челзи

Челси му подготвува отказ на Сари, на негово место доаѓа миленик на фановите

Челси му подготвува отказ на Сари, на негово место доаѓа миленик на фановите

Италијанските медиуми пишуваат дека Роман Абрамович се решил за тренерска смена иако Челси имаше солидна сезона со оглед на вложеното во тимот. Челси играше допадлив фудбал, заврши на третото место во Премиерлигата и ќе се бори за трофејот во Лига Европа, но се чини дека Роман Абрамович имал поголеми очекувања од сезоната. Според „Спорт Медиасет“,

Сари заминува од Челси, легендата на клубот седнува на „жешкото столче“

Сари заминува од Челси, легендата на клубот седнува на „жешкото столче“

Медиумите во Италија пренесуваат дека Маурисио Сари ќе добие отказ од таборот на Челси дури и да ја обезбеди титулата во Лига Европа. Наводно и Сари бил подготвен да си замине од Лондон и да се врати во Италија каде го посакуваат од Рома и Интер. На местото на Сари би требало да седне легендарниот поранешен фудбалер на Челси, Френк Лампард кој во моментов

Деновите на Сари се одбројани, Италијанецот добива отказ по финалето во ЛЕ, на негово место доаѓа миленик на фановите

Деновите на Сари се одбројани, Италијанецот добива отказ по финалето во ЛЕ, на негово место доаѓа миленик на фановите

Италијанските медиуми пишуваат дека Роман Абрамович се решил за тренерска смена иако Челси имаше солидна сезона со оглед на вложеното во тимот. Челси играше допадлив фудбал, заврши на третото место во Премиерлигата и ќе се бори за трофејот во Лига Европа, но се чини дека Роман Абрамович имал поголеми очекувања од сезоната. Според „Спорт Медиасет“,

Челзи може да го отпушти Сари, без разлика дали ќе ја освои Лигата на Европа

Челзи може да го отпушти Сари, без разлика дали ќе ја освои Лигата на Европа

Има голема веројатност менаџерот на Челзи, Маурицио Сари, да биде отпуштен по крајот на сезоната. Роман Абрамович, сопственик на тимот од Лондон, има намера да се раздели со италијанскиот стратег, па дури и Челзи за да ја освои Лигата на Европа, пишува „Газета дело Спорт”. Главната причина за евентуална разделба е лошата врска меѓу навивачите на Челзи

БОМБА во Лондон: Навивачите на Челзи во транс!

БОМБА во Лондон: Навивачите на Челзи во транс!

Италијанските медиуми тврдат дека Маурицо Сари можеби ќе го напушти Челзи по само една сезона. Наводно Сари би можел да се врати во Италија од каде има на маса понуди од Рома, Интер и Јувентус. „Спорт Медиасет“ пренесува дека Челзи веќе и одлучил кој ќе биде замена на клупата за Сари. Имено, по сезоната во која мислењата за Сари се поделени, челниците

БОМБА во Лондон: Навивачите на Челзи во транс, со нетрпение се чека новиот тренер, еве за кого се работи

БОМБА во Лондон: Навивачите на Челзи во транс, со нетрпение се чека новиот тренер, еве за кого се работи

БОМБА во Лондон: Навивачите на Челзи во транс, со нетрпение се чека новиот тренер, еве за кого се работи Италијанските медиуми тврдат дека Маурицо Сари можеби ќе го напушти Челзи по само една сезона. Наводно Сари би можел да се врати во Италија од каде има на маса понуди од Рома, Интер и Јувентус. „Спорт Медиасет“ пренесува дека Челзи веќе и одлучил

Еуфорија во Лондон: Легенда седнува на кормилото на Челси!?

Еуфорија во Лондон: Легенда седнува на кормилото на Челси!?

Италијанските медиуми пишуваат дека Маурицио Сари би можел да го напушти Челси по само една сезона, а наводно ќе се врати во Италија и ќе седне на тренерското столче во Јувентус. „Спорт Медијасет“ пишува дека во Челси веќе решиле кој ќе го замени Сари на клупата, а изборот паднал на Френк Лампард, легендата на клубот. Лампард би бил избор, кој ќе им

БОМБА во Лондон: Навивачите на Челзи во транс, со нетрпение се чека новиот тренер, еве за кого се работи

БОМБА во Лондон: Навивачите на Челзи во транс, со нетрпение се чека новиот тренер, еве за кого се работи

Италијанските медиуми тврдат дека Маурицо Сари можеби ќе го напушти Челзи по само една сезона. Наводно Сари би можел да се врати во Италија од каде има на маса понуди од Рома, Интер и Јувентус. „Спорт Медиасет“ пренесува дека Челзи веќе и одлучил кој ќе биде замена на клупата за Сари. Имено, по сезоната во која мислењата за Сари се поделени, челниците

Челзи може да го отпушти Сари, без разлика дали ќе ја освои Лигата на Европа

Челзи може да го отпушти Сари, без разлика дали ќе ја освои Лигата на Европа

Има голема веројатност менаџерот на Челзи, Маурицио Сари, да биде отпуштен по крајот на сезоната. Роман Абрамович, сопственик на тимот од Лондон, има намера да се раздели со италијанскиот стратег, па дури и Челзи за да ја освои Лигата на Европа, пишува „Газета дело Спорт“. Главната причина за евентуална разделба е лошата врска меѓу навивачите на Челзи