притисни ентер »

ЧОКОЛАДНА ТОРТА КОЈА НЕ СЕ ПЕЧЕ: Бомба на вкусови во комбинација со ореви и бисквити

ЧОКОЛАДНА ТОРТА КОЈА НЕ СЕ ПЕЧЕ: Бомба на вкусови во комбинација со ореви и бисквити

Кој уште може да одолее на чоколадна торта или колач? Уште кога ќе додете бисквити, нема подобро уживање. Она што го сака секоја домаќинка е да направи вкусна торта без многу напор и труд. Па, ова е идеален рецепт затоа што не се пече, само комбинирајте ги состојките и изладете во фрижидер. Повеќето намирници сигурно веќе ги имате дома, така што има

РЕЦЕПТ: Чоколадна торта која не се пече

РЕЦЕПТ: Чоколадна торта која не се пече

Она што го сака секоја домаќинка е да направи вкусна торта без многу напор и труд. Па, ова е идеален рецепт бидејќи не се пече, само ги комбинирате состојките и ладите во фрижидер. Најчесто ги имате повеќето намирници дома, така што има големи шанси да не мора да одите во продавница Состојки: 500 гр бисквити 150 гр печени ореви 150 гр шеќер 150 гр

БИСКВИТ ТОРТА – Без печење, готова за 30 минути, а волшебниот вкус го крева расположението (РЕЦЕПТ)

БИСКВИТ ТОРТА – Без печење, готова за 30 минути, а волшебниот вкус го крева расположението (РЕЦЕПТ)

БИСКВИТ ТОРТА – Без печење, готова за 30 минути, а волшебниот вкус го крева расположението (РЕЦЕПТ) 4 слоја бисквити, 4 слоја крем од ванила Ништо не се пече, не се витка, само кората од бисквити и филот се редат една врз друга. Крем: 3 цели јајца 180 гр шеќер 90 гр густин 750 мл млеко 100 гр путер 200 гр кисела павлака екстракт од ванила Бисквит дел:

БИСКВИТ ТОРТА – Без печење, готова за 30 минути, а волшебниот вкус го крева расположението (РЕЦЕПТ)

БИСКВИТ ТОРТА – Без печење, готова за 30 минути, а волшебниот вкус го крева расположението (РЕЦЕПТ)

4 слоја бисквити, 4 слоја крем од ванила Ништо не се пече, не се витка, само кората од бисквити и филот се редат една врз друга. Крем: 3 цели јајца 180 гр шеќер 90 гр густин 750 мл млеко 100 гр путер 200 гр кисела павлака екстракт од ванила Бисквит дел: 500 гр мелени бисквити 150 мл млеко 150 гр путер Подготовка: Изматете ги јајцата, шеќерот и густинот

РЕЦЕПТ за шарени колачи: Се прават за 2 минути!

РЕЦЕПТ за шарени колачи: Се прават за 2 минути!

Потребно е: 300 грама мелени бисквити 2 лажици шеќер во прав 3 лажици какао 200 мл млеко Подготовка: Измешајте ги сите состојки и направете топчиња од нив. Топчињата можете , по желба, да ги ставите во чоколадни трошки, или кокос, или мелени ореви или лешници.

САМО ЗА ВИСТИНСКИТЕ ЉУБИТЕЛИ НА ЧОКОЛАДОТО: Нема да можете да ѝ одолеете на оваа торта (РЕЦЕПТ)

САМО ЗА ВИСТИНСКИТЕ ЉУБИТЕЛИ НА ЧОКОЛАДОТО: Нема да можете да ѝ одолеете на оваа торта (РЕЦЕПТ)

САМО ЗА ВИСТИНСКИТЕ ЉУБИТЕЛИ НА ЧОКОЛАДОТО: Нема да можете да ѝ одолеете на оваа торта (РЕЦЕПТ) Подгответе ги сите видови чоколадо и право во кујна СОСТОЈКИ: 3 јајца 150 гр чоколадо 70 гр путер 4 лажици шеќер 1 лажица брашно ЗА ФИЛ: 500 гр маскарпоне сирење 2 кесички ванилин шеќер 500 мл слатка павлака 100 гр темно чоколадо 100 гр млечно чоколадо 100

САМО ЗА ВИСТИНСКИТЕ ЉУБИТЕЛИ НА ЧОКОЛАДОТО: Нема да можете да ѝ одолеете на оваа торта (РЕЦЕПТ)

САМО ЗА ВИСТИНСКИТЕ ЉУБИТЕЛИ НА ЧОКОЛАДОТО: Нема да можете да ѝ одолеете на оваа торта (РЕЦЕПТ)

Подгответе ги сите видови чоколадо и право во кујна СОСТОЈКИ: 3 јајца 150 гр чоколадо 70 гр путер 4 лажици шеќер 1 лажица брашно ЗА ФИЛ: 500 гр маскарпоне сирење 2 кесички ванилин шеќер 500 мл слатка павлака 100 гр темно чоколадо 100 гр млечно чоколадо 100 гр бело чоколадо 100 гр шеќер ПОДГОТОВКА: Чоколадата за кората и путерот растопете ги на пареа