притисни ентер »

Дурент ќе паузира од осум до 12 месеци
Дурент ќе паузира од осум до 12 месеци

Дурент ќе паузира од осум до 12 месеци

Кевин Дурент, еден од најдобрите играчи на денешницата, поради повредата на Ахиловата тетива ќе паузира помеѓу осум и 12 месеци. Играчот на Голден стејт Вориорс по операцијата се огласи од болничката постела, со зборови на благодарност до сите оние што му пружиле поддршка. КД се повреди на 8 мај, во текот на петтиот меч од полу-финалната серија на

Дурент ќе паузира од осум до 12 месеци

Дурент ќе паузира од осум до 12 месеци

Кевин Дурент, еден од најдобрите играчи на денешницата, поради повредата на Ахиловата тетива ќе паузира помеѓу осум и 12 месеци. Играчот на Голден стејт Вориорс по операцијата се огласи од болничката постела, со зборови на благодарност до сите оние што му пружиле поддршка. КД се повреди на 8 мај, во текот на петтиот меч од полу-финалната серија на

Дурант се оперираше, ќе биде аут долго време

Дурант се оперираше, ќе биде аут долго време

Една од најголемите ѕвезди во НБА, Кевин Дурант ќе пропушти голем дел од следната сезона поради тешка повреда. Кошаркарот на Голден Стејт има повреда на Ахиловата тетива и ќе се опоравува помеѓу 7 и 10 месеци. „Операцијата помина успешно и веднаш почнувам со рехабилитација. Ви благодарам за поддршката и пораките. Кошарката е мојата најголема љубов

Дурент ќе паузира од осум до 12 месеци

Дурент ќе паузира од осум до 12 месеци

Оукленд, 13. јуни 2019 (ОХРИДПРЕС) – Кевин Дурент, еден од најдобрите играчи на денешницата, поради повредата на Ахиловата тетива ќе паузира помеѓу осум и 12 месеци. Играчот на Голден стејт Вориорс по операцијата се огласи од болничката постела, со зборови на благодарност до сите оние што му пружиле поддршка. КД се повреди на 8 мај, во текот на петтиот

Дурент ќе паузира од осум до 12 месеци

Дурент ќе паузира од осум до 12 месеци

Кевин Дурент, еден од најдобрите играчи на денешницата, поради повредата на Ахиловата тетива ќе паузира помеѓу осум и 12 месеци. Играчот на Голден стејт Вориорс по операцијата се огласи од болничката постела, со зборови на благодарност до сите оние што му пружиле поддршка. КД се повреди на 8 мај, во текот на петтиот меч од полу-финалната серија на

Дурент ќе паузира од осум до 12 месеци

Дурент ќе паузира од осум до 12 месеци

Кевин Дурент, еден од најдобрите играчи на денешницата, поради повредата на Ахиловата тетива ќе паузира помеѓу осум и 12 месеци. Играчот на Голден стејт Вориорс по операцијата се огласи од болничката постела, со зборови на благодарност до сите оние што му пружиле поддршка. КД се повреди на 8 мај, во текот на петтиот меч од полу-финалната серија на

Дурант опериран – ќе паузира од осум до 12 месеци

Дурант опериран – ќе паузира од осум до 12 месеци

Една од најголемите ѕвезди на Голден Стејт Вориорс, Кевин Дурант беше опериран денеска по повредата во петтиот меч од финалето во НБА-лигата против Торонто репторс. Како што се предвидуваше, Дурант ја повреди ахиловата тетива, а тоа е една од најтешките повреди во светот на спортот, а надвор од теренот ќе биде меѓу осум месеци и една година. „Операцијата

Дурант успешно опериран, може да паузира и една година

Дурант успешно опериран, може да паузира и една година

Иако гореше од желба да им помогне на своите соиграчи во финалето против Торонто, еден од најдобрите кошаркари на Голден Стејт Вориорс, Кевинд Дурант, по лошо ќе го памети своето враќање на терените по незгодната повреда. Искусниот кошаркар во петтиот натпревар од финалната серија на НБА лигата одигра само 11 минути, откако заработи незгодна повреда

Дурент се огласи по операцијата

Дурент се огласи по операцијата

Една од првите ѕвезди на Голден Стејт, Кевин Дурент е успешно опериран по повредата на „Ахиловата тетива“ на петтиот финален меч против Торонто. Како што се предвидуваше го чека долга пауза, надвор од теренот ќе биде меѓу осум и 12 месеци. „Операцијата беше успешна. Мојата рехабилитација почнува денеска, заедно со мене е моето семејство и сите оние

Кевин Дурент опериран – го чека ептен долга пауза!

Кевин Дурент опериран – го чека ептен долга пауза!

Една од првите ѕвезди на Голден Стејт Вориорс, Кевин Дурент имаше синоќа операција на ахиловата тетива, поради која сега го очекува долга пауза и веројатно пауза од цела една сезона. Дурент се повреди на петтиот меч од финалето во НБА, па сега според проценките после операцијата е дека го очекува пауза од осум месеци до цела година, во зависност од