притисни ентер »

Родители монструми во притвор: Таткото ја силувал ќерката, мајката ја нудела на луѓе за 2.000 денари
Родители монструми во притвор: Таткото ја силувал ќерката, мајката ја нудела на луѓе за 2.000 денари

Родители монструми во притвор: Таткото ја силувал ќерката, мајката ја нудела на луѓе за 2.000 денари

Скопјанец, татко на шест деца, извршувал обљуба со една од своите малолетни ќерки, а неговата сопруга, пак, мајка на децата, го подведувала девојчето да врши полови дејствија за паричен надомест, информираше Јавното обвинителство кое денеска издаде наредба за приведување на осомничените лица. Во акцијата приведени се три лица. Првоосомничениот татко

Родители монструми во притвор: Таткото ја силувал ќерката, мајката ја нудела на луѓе за 2.000 денари

Родители монструми во притвор: Таткото ја силувал ќерката, мајката ја нудела на луѓе за 2.000 денари

Скопјанец, татко на шест деца, извршувал обљуба со една од своите малолетни ќерки, а неговата сопруга, пак, мајка на децата, го подведувала девојчето да врши полови дејствија за паричен надомест, информираше Јавното обвинителство кое денеска издаде наредба за приведување на осомничените лица. Во акцијата приведени се три лица. Првоосомничениот татко

Притвор за родителите кои си ги силувале и нуделе за пари своите деца

Притвор за родителите кои си ги силувале и нуделе за пари своите деца

Share Tweet Share Share Email Comments Денеска се приведени тројцата осомничени за кои постои основано сомнение дека првоосомничениот сторил две продолжени кривични дела и тоа кривично дело – Родосквернавење и кривично дело Трговија со дете, додека останатите двајца осомничени сториле продолжено кривично дело Трговија со дете, соопшти ОЈО. Првоосомничениот,

Приведени родители кои сексуално ја злоставувале и продале својата ќерка

Приведени родители кои сексуално ја злоставувале и продале својата ќерка

На тројца осомничени за силување и трговија со дете им е одредена мерка притвор од 30 дена, соопшто јавното обвинителство. Татко на шест малолетни деца е првоосомничен дека извршувал „обљуба“ врз една од своите малолетни ќерки. Второосомничената е мајка која се товари дека ја подведувала својата малолетна ќерка за пари да има сексуслани односи со трето

Родители монструми во притвор: Таткото ја силувал ќерката, мајката ја нудела на луѓе за 2.000 денари

Родители монструми во притвор: Таткото ја силувал ќерката, мајката ја нудела на луѓе за 2.000 денари

Скопјанец, татко на шест деца, извршувал обљуба со една од своите малолетни ќерки, а неговата сопруга, пак, мајка на децата, го подведувала девојчето да врши полови дејствија за паричен надомест, информираше Јавното обвинителство кое денеска издаде наредба за приведување на осомничените лица. Во акцијата приведени се три лица. Првоосомничениот татко

Невиден ужас: Мајката ги продавала трите малолетни ќерки за сексуални услуги, таткото силувал една од нив

Невиден ужас: Мајката ги продавала трите малолетни ќерки за сексуални услуги, таткото силувал една од нив

Мајка и татко, како и уште едно лице, завршиле во притвор бидејќи ги силувале и продавале своите малолетни ќерки, соопшти Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Таткото е првоосомничен за кривични дела родосквернавење и за трговија со дете, а мајката и третиот осомничен за продолжено кривично дело трговија со дете. Според соопштението

Родители од пеколот: Таткото ја силувал,мајката ја подведувала и ја продале ќерка си во Косово

Родители од пеколот: Таткото ја силувал,мајката ја подведувала и ја продале ќерка си во Косово

Двајцата родители имаат шест деца, од кои три малолетни девојчиња. Од обвинителството за гонење на организиран криминал кое води истрага за овој грозоморен случај  информираа дека таткото подолг временски период изршувал обљуба врз ќерката, додека истовремено мајката го носела девојчето кај трето лице, кое исто така е приведено, и за паричен надомест

Наредба за истрага за родоскрнавење и трговија со дете

Наредба за истрага за родоскрнавење и трговија со дете

​По претходно донесената Наредба за спроведување на истражна постапка, обезбедени Наредби за приведување на осомничени лица од судијата на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција даде насоки на Националната единица за сузбивање на криумчарење

Родители од Скопје го принудувале детето да дава сексуални услуги

Родители од Скопје го принудувале детето да дава сексуални услуги

По претходно донесена наредба за истрага од страна на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, на 29 ноември биле издадени судски наредби за приведување на три лица поради сомнение дека се сторители на кривични дела трговија со дете и родосквернавење. Полицијата, презела мерки при што лишени од слобода се три лица

Притвор за три лица за „родосквернавење” и „трговија со дете”

Притвор за три лица за „родосквернавење” и „трговија со дете”

По претходно донесената наредба за спроведување на истражна постапка, обезбедени наредби за приведување на осомничени лица од судијата на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција даде насоки на Националната единица за сузбивање на криумчарење