притисни ентер »

Фрранција – Србија дерби на денот на СП во ракомет
Фрранција – Србија дерби на денот на СП во ракомет

Фрранција – Србија дерби на денот на СП во ракомет

Дуелот меѓу Франција и Србија е најнитересниоот од денешната програма на светското првенство во ракомет во Германија и Данска. Франција во првото коло го совлада Бразил и два бода, додека Србија ремизираше во дуелот со руската репрезентација. Во останатите дуеи се среќаваат Русија – Кореа, Австрија – Чиле, Германија, Бразил, Норвешка – Саудиска Арабија