Челси на „Вила парк“ се врати од 0:2, ВАР му ја украде победата во 96.минута

Астон Вила и Челси ремизираа 2:2 во 35.коло во Премиер лигата. Вила имаше предност од 2:0, Челси се врати во вториот дел, а целосен пресврт не дозволи ВАР и судијата Крег Полсон. Астон Вила ги надигра гостите од Лондон во првото полувреме и на паузата замина со предност од два гола. Марк Кукуреља во четвртата минута си постигна авто-гол, а Роџерс во

Драма на „Вила Парк“: Челси се врати од „мртвите“, ВАР го спречи да победи

Астон Вила и Челси со одличен меч ја заокружија денешната програма во Премиер-лигата, по голема борба ремизирајќи 2-2 на „Вила Парк“. Двете екипи имаат за што да жалат, Астон Вила за пропуштеното водство од 2-0, а Челси за поништениот гол во судиското продолжение на Дисаси што можеше да им донесе цел плен на избраниците на Покетино. Мечот почна кошмарно

Челси даде гол за трилер победа на „Вила Парк“, па ВАР ги потопи избраниците на Покетино

Тимот на Челси има проблеми со констатноста во играта низ целата оваа сезона, а така беше и вечерва против Астон Вила каде одигра две различни полувремиња по што на крајот мораше да се задоволи само со реми од 2-2. Домашниот тим се стекна со убедлива предност од 2-0 по првиот дел и тоа благодарение на автоголот на Кукуреља и погодокот на Роџерс. Меѓутоа

Челси лошо почна, па успеа да освои бод по 100 минути фудбал

Фудбалерите на Челси одиграа нерешено со Астон Вила во натпреварот од 35 коло во Премиер лигата со 2:2. Марк Кукуреља со автогол во четвртата минута им донесе предност на домаќините на Вила Парк, а Морган Роџерс го удвои водството по додавањето на Мети Кеш во 42 минута. Помеѓу тие два гола, еден беше поништен за Челси, па Николас Џексон во 16 минута

ВАР спречи магичен кам-бек на Челси и во 95. минута му поништи гол за победа кај Вила

Астон Вила и Челси одиграа возбудливо реми, домаќините на полувреме водеа со 2-0, гостите во вториот дел стигнаа до 2-2, за во судиското надоплнување ВАР да спречи магичен камбек на „сините“. Челси се врати од два гола негатива на гостувањето на Вила Парк, во последните мигови избраниците на Маурисио Покетино на кратко се ираздуваа и на гол за победа,

ВАР ја згасна магијата на Челзи на „Вила Парк“!

Екипата на Челзи беше на прагот да победи со спектакуларен пресврт кај Астон Вила , меѓутоа мечот заврши со конечни 2-2 и со тоа „сините“ направија чекор назад кон походот на европските места во Премиер лигата. Астон Вила на Емери покажа две различни лица. Мечот на „Вила Парк“ тргна добро за домашните затоа што во воведните минути Кукуреља си даде