притисни ентер »

Тите го објави составот на Бразил за Копа Америка: Никогаш не ми било потешко, со денови не спиев
Тите го објави составот на Бразил за Копа Америка: Никогаш не ми било потешко, со денови не спиев

Тите го објави составот на Бразил за Копа Америка: Никогаш не ми било потешко, со денови не спиев

Предводникот на „кариоките", Тите одбра 23-ца фудбалери за првенството на Јужна Америка, стратегот вели дека никогаш не му било тешко да го состави списокот. Бразил од 14. јуни до 7. јули ќе биде домаќин на Копа Америка и селекторот Тите денеска ги откри адутите. Во неговиот состав има неколку изненадувања и две големи отсуства како Фабињо од Ливерпул

Селекторот на Бразил исчисти осум ѕвезди од фудбалската селекција

Селекторот на Бразил исчисти осум ѕвезди од фудбалската селекција

Селекторот на Бразил Тите го објави списокот на 23 фудбалери кои ќе го претставуваат Бразил на претстојната Копа Америка. Тите „откачи“ осум ѕвезди вклучувајќи и двајца играчи на Реал Мадрид. Винисиус и Марсело од Реал не се најдоа во потесниот избор, а место немаше ни за фудбалерот на Ливерпул Фабињо ни за сензацијата од Тотенхем Лукас Моура. Вон

Со денови не спиев, никогаш не ми било потешко  Тите го обелодени составот на Бразил за Копа Америка и го изостави херојот на Тотнем

Со денови не спиев, никогаш не ми било потешко Тите го обелодени составот на Бразил за Копа Америка и го изостави херојот на Тотнем

Селекторот на „кариоките“, Тите го обелодени составот на Бразил за Копа Америка, има неколку изненадувања и две големи отсуства како Фабињо од Ливерпул и Лукас Мура од Тотнем. Бразил од 14. јуни до 7. јули ќе биде домаќин на Копа Америка и селекторот Тите денеска ги откри адутите. Во неговиот состав има неколку изненадувања и две големи отсуства

Бразил без херојот на Тотенхем ќе атакува на титулата во Копа Америка

Бразил без херојот на Тотенхем ќе атакува на титулата во Копа Америка

Селекторот на бразилската фудбалска репрезентација Тите го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета на Копа Америка. На списокот недостасува херојот на Тотенхем, Лукас кој полуфиналниот меч во Лигата на шампионите против Ајакс, постигна три гола. Покрај Лукас во бразилската репрезентација немаше место ниту за фудбалерот на Ливерпул, Фабињо кој

Виничиус и Марсело нема да играат на Копа Америка

Виничиус и Марсело нема да играат на Копа Америка

Бразилскиот селектор Тите ја објави групата на „селесао“ за претстојниот турнир во Копа Америка, кој ќе се одржи во Земјата на кафето помеѓу 14-ти јуни и 7-ми јули. Дефанзивецот на Реал Мадрид, Марсело и талентираниот напаѓач на „белиот балет“ Виничиус Жуниор, изненадувачки не беа повикани. Пред два месеца, младиот Виничиус беше во одлична форма, но

Виничиус и Марсело нема да играат на Копа Америка

Виничиус и Марсело нема да играат на Копа Америка

Бразилскиот селектор Тите ја објави групата на „селесао“ за претстојниот турнир во Копа Америка, кој ќе се одржи во Земјата на кафето помеѓу 14-ти јуни и 7-ми јули. Дефанзивецот на Реал Мадрид, Марсело и талентираниот напаѓач на „белиот балет“ Виничиус Жуниор, изненадувачки не беа повикани. Пред два месеца, младиот Виничиус беше во одлична форма, но

Бразилскиот селектор ги шокираше сите со списокот со фудбалери за Копа Америка

Бразилскиот селектор ги шокираше сите со списокот со фудбалери за Копа Америка

Бразилскиот селектор Тите објави денеска листса со фудбалери, на кои ќе смета во наредниот период и на него се наоѓаат голем број ѕвезди како Алисон Бекер, Нејмар, Филипе Кутињо, Габриел Жесус... Меѓутоа, навивачите останаа во шок, откако видоа дека нема тројца квалитетни фудбалери на списокот. Еден од нив е Лукас Мура, ѕвездата на Тотнем, кој го урна

Бразил го објави составот за Копа Америка без ѕвездите на Реал

Бразил го објави составот за Копа Америка без ѕвездите на Реал

Бразилскиот селектор Тите ја соопшти листа на фудбалери кои ќе играат за „селесао“ за Копа Америка ова лето. За домашниот турнир од 14 јуни до 7 јули, први фаворити ќе се Бразилците, и на листата од 23 играчи, зачудувачки нема место на фудбалерите на Реал Мадрид, Винисуис Жуниор и Марсело, како и за првотимецот на Ливерпул, Фабињо. Бразил ќе има два

Тите го објави списокот за Копа Америка и го шокира Бразил

Тите го објави списокот за Копа Америка и го шокира Бразил

Бразилскиот селектор Тите ја соопшти листа на фудбалери кои ќе играат на Копа Америка ова лето и изненади многумина. Интересно е што на списокот го нема играчот од средниот ред на Ливерпул, Фабињо , ниту напаѓачот на Тотенхем, Лукас Моура , но и многу звучни имиња како Марсело, Вилијан, Винисиус… „Не беше лесно да се изберат играчите. Никогаш не сум

Четири звучни отсуства во составот на Бразил за Копа Америка

Четири звучни отсуства во составот на Бразил за Копа Америка

Лукас Моура , Марсело , Даглас Коста и Паулињо се најзвучните имиња кои нема да бидат дел од репрезентацијата на Бразил за престојната Копа Америка . Од списокот се изоставени и Фабињо од Ливерпул и долго повредениот Винициус Јуниор од Реал Мадрид . Селекторот Тите го објави списокот од 23 фудбалери кој го предводи првата ѕвезда Нејмар . Доверба доби