притисни ентер »

Тричковски постигна гол па се повреди
Тричковски постигна гол па се повреди

Тричковски постигна гол па се повреди

Напаѓачот на АЕК Ларнака Иван Тричковски ја продолжи гол-серијата во шампионатот на Кипар. Тричковски го постигна првиот гол за АЕК во победата над Докас 2:1. Македонскиот репрезентативец досега има постиганто десет гола во првенството. Лоша вест е што Тричковски не го завршил мечот, поради повреда тој бил заменет во 69 минута. Засега нема информација

Тричковски го зголеми водството на листата на стрелци во Кипар

Тричковски го зголеми водството на листата на стрелци во Кипар

Македонскиот репрезентативен фудбалер, Иван Тричковски, со голот кој го постигна денеска против Докса, се зацврсти на првото место на листата на стрелци во кипарскиот шампионат. Тричковски сезонава во кипарското првенство има постигнато 10 гола, три повеќе од Шпанецот Рајо кој игра за Анортозис. Македонецот денеска играше 69 минути, а голот го даде

Тричковски го зголеми водството на листата на стрелци во Кипар

Тричковски го зголеми водството на листата на стрелци во Кипар

Македонскиот репрезентативен фудбалер, Иван Тричковски, со голот кој го постигна денеска против Докса, се зацврсти на првото место на листата на стрелци во кипарскиот шампионат. Тричковски сезонава во кипарското првенство има постигнато 10 гола, три повеќе од Шпанецот Рајо кој игра за Анортозис. Македонецот денеска играше 69 минути, а голот го даде

Тричковски го зголеми водството на листата на стрелци во Кипар

Тричковски го зголеми водството на листата на стрелци во Кипар

Македонскиот репрезентативен фудбалер, Иван Тричковски, со голот кој го постигна денеска против Докса, се зацврсти на првото место на листата на стрелци во кипарскиот шампионат. Тричковски сезонава во кипарското првенство има постигнато 10 гола, три повеќе од Шпанецот Рајо кој игра за Анортозис. Македонецот денеска играше 69 минути, а голот го даде

Тричковски се зацврсти на листата на стрелци во Кипар

Тричковски се зацврсти на листата на стрелци во Кипар

Македонскиот репрезентативен фудбалер, Иван Тричковски, со голот кој го постигна денеска против Докса, се зацврсти на првото место на листата на стрелци во кипарскиот шампионат. Тричковски сезонава во кипарското првенство има постигнато 10 гола, три повеќе од Шпанецот Рајо кој игра за Анортозис. Македонецот денеска играше 69 минути, а голот го даде

Македонецот најдобар на Кипар: Тричко стрелаше и против Докса!

Македонецот најдобар на Кипар: Тричко стрелаше и против Докса!

Нашиот репрезентативец го запиша и 10. погодок во новата победа на АЕК Ларнака (2:1)... Денеска во рамките од деветтото коло во најсилното фудбалско првенство на Кипар составот на АЕК Ларнака славеше на домашен терен против Докса. АЕК Ларнака поведе во 14. минута од средбата со погодокот на Иван Тричковски за 1:0, резултат со кој заврши првото полувреме

Тричковски стрела, АЕК победува во шампионатот на Кипар

Тричковски стрела, АЕК победува во шампионатот на Кипар

Македонскиот фудбалски репрезентативец Иван Тричковски повторно беше најдобар поединец во победата на АЕК Ларнака против „фенерџијата“ Докса од 2-1, во 9. коло од кипарското првенство. Тричковски беше стрелец на првиот погодок за домаќините во 14. минута. На 1-1 израмни Акото во 76. минута, додека конечните 2-1 ги постави Кевени со гол во 97. минута

Тричковски го зголеми водството на листата на стрелци во Кипар

Тричковски го зголеми водството на листата на стрелци во Кипар

Ларнака, 8 ноември 2019 (Утрински Весник) – Македонскиот репрезентативен фудбалер, Иван Тричковски, со голот кој го постигна денеска против Докса, се зацврсти на првото место на листата на стрелци во кипарскиот шампионат. Тричковски сезонава во кипарското првенство има постигнато 10 гола, три повеќе од Шпанецот Рајо кој игра за Анортозис. Македонецот

Тричковки ја заокружи „десетката“, драматична победа за АЕК

Тричковки ја заокружи „десетката“, драматична победа за АЕК

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски го постигна десеттиот гол сезонава во кипарското првенство, а неговиот тим АЕК Ларнака оствари драматична победа над Докса (2:1). Токму Тричковски, кој останува најдобар стрелец во шампионатот, го отвори резултатот уште во 14. минута од средбата, но беше повлечен од игра во вториот дел, а неколку минути

Тричковски со нов гол е лидер на стрелците во Кипар

Тричковски со нов гол е лидер на стрелците во Кипар

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски уште еднаш покажа дека е во врвна форма и постигна гол во победата на АЕК Ларнака против Докса (2:1). Ова за Тричковски беше 10-ти гол во кипарскиот шампионат, со што се зацврсти на првото место на листата стрелци. АЕК Ларнака со оваа победа ја прекина серијата од три нерешени резултати по ред, но има два