притисни ентер »

Џип покоси луѓе во пешачка зона во Германија – загинаа четворица, меѓу нив и татко и бебе
Џип покоси луѓе во пешачка зона во Германија – загинаа четворица, меѓу нив и татко и бебе

Џип покоси луѓе во пешачка зона во Германија – загинаа четворица, меѓу нив и татко и бебе

Страотен инцидент се случи попладнево во Германија, кога возач на џип влета со голема брзина во пешачка зона и газеше луѓе цел километар пред да запре. Загинати се најмалку четворица луѓе, меѓу кои и татко и бебе, јавија германските медиуми, а има и преку десет повредени лица. Според полицијата, возачот, кој е уапсен, е 51-годишен локален жител на

Џип покоси луѓе во пешачка зона во Германија – загинаа четворица, меѓу нив и татко и бебе

Џип покоси луѓе во пешачка зона во Германија – загинаа четворица, меѓу нив и татко и бебе

Страотен инцидент се случи попладнево во Германија, кога возач на џип влета со голема брзина во пешачка зона и газеше луѓе цел километар пред да запре. Загинати се најмалку четворица луѓе, меѓу кои и татко и бебе, јавија германските медиуми, а има и преку десет повредени лица. Според полицијата, возачот, кој е уапсен, е 51-годишен локален жител на

Автомобил прегази група луѓе на пешачка зона во Германија

Автомобил прегази група луѓе на пешачка зона во Германија

Најмалку две лица загинаа, а околу десет се повредени кога автомобил удрил во нив во пешачка зона, во градот Трир во западна Германија, соопшти полицијата. Како што пренесува РТЛ, над местото на несреќата кружи хеликоптер, а училиштата во близина се заклучени и следат протокол за случај на можен терористички напад. Еден од очевидците рекол дека голем

Драма среде улица во Германија - со автомобил покосил луѓе на пешачка зона, најмалку 4 лица загинале

Драма среде улица во Германија - со автомобил покосил луѓе на пешачка зона, најмалку 4 лица загинале

Безбедносните камери го забележале моментот кога полицијата уапсила возач на автомобил кој претрчал низ пешачка зона во германскиот град Трир, убивајќи најмалку 4 лица и ранувајќи неколку други. WATCH police arrest driver who plowed through pedestrians in central Trier, Germany https://t.co/4j1SzvshUj pic.twitter.com/lRntqhbVV1 — RT (@RT_com) December

Ужас во Германија: Автомобил прегази група луѓе на пешачка зона

Ужас во Германија: Автомобил прегази група луѓе на пешачка зона

Автомобил со голема брзина денеска удрил и повредил неколку лица во пешачка зона во германскиот град Трир, во западниот дел на земјата, соопшти полицијата на Twitter. ТВ каналот RTL, пренесе дека во инцидентот загинале најмалку две лица, а најмалку 10 се повредени. Според нивни информации, хеликоптер летал над местото на несреќата, а блиското училиште

Автомобил прегази група луѓе на пешачка зона во Германија, има загинати

Автомобил прегази група луѓе на пешачка зона во Германија, има загинати

Најмалку две лица загинаа а околу десет се повредени кога автомобил удрил во нив во пешачка зона, во градот Трир во западна Германија, соопшти полицијата. Како што пренесува РТЛ, над местото на несреќата кружи хеликоптер, а училиштата во близина се заклучени и следат протокол за случај на можен терористички напад. BREAKING – Car plows through pedestrians

Автомобил прегази група луѓе на пешачка зона во Германија, има загинати

Автомобил прегази група луѓе на пешачка зона во Германија, има загинати

Најмалку две лица загинаа а околу десет се повредени кога автомобил удрил во нив во пешачка зона, во градот Трир во западна Германија, соопшти полицијата. Како што пренесува РТЛ, над местото на несреќата кружи хеликоптер, а училиштата во близина се заклучени и следат протокол за случај на можен терористички напад. Еден од очевидците рекол дека голем

Германец влетал во пешаци – 4 загинати, 30 повредени

Германец влетал во пешаци – 4 загинати, 30 повредени

Четворица загинаа, а околу 30 лица беа повредени кога автомобил влета во пешаци во германскиот град Трир. “Уапсивме едно лице, автомобилот беше запленет. Според сегашните податоци, две лица се убиени”, соопшти првично полицијата на Твитер. Според германски медиуми, загинале четири лица, меѓу нив и мало дете. За нападот е уапсен 51-годишен Германец