притисни ентер »

ГИ ЗАЈАКНУВА КОСКИТЕ, ГО СПАСУВА СРЦЕТО, ГИ ШТИТИ ОЧИТЕ: Еве зошто во исхраната никогаш не треба да изостанува спанаќ!
ГИ ЗАЈАКНУВА КОСКИТЕ, ГО СПАСУВА СРЦЕТО, ГИ ШТИТИ ОЧИТЕ: Еве зошто во исхраната никогаш не треба да изостанува спанаќ!

ГИ ЗАЈАКНУВА КОСКИТЕ, ГО СПАСУВА СРЦЕТО, ГИ ШТИТИ ОЧИТЕ: Еве зошто во исхраната никогаш не треба да изостанува спанаќ!

Спанаќот е храна што лесно може да се примени на различни начини во кујната и корисна за здравјето. Богато е со витамини А, Ц и К, натриум, калциум, магнезиум, фолна киселина и железо, а покрај тоа содржи и влакна важни за варењето и здравјето на дигестивниот систем. Подолу дознајте ги трите најважни придобивки од спанаќот. Ги зајакнува коските Консумирањето