притисни ентер »

Нови 1.182 случаи со Ковид-19, починати 25 лица
Нови 1.182 случаи со Ковид-19, починати 25 лица

Нови 1.182 случаи со Ковид-19, починати 25 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3109 тестирања, а регистрирани се 1182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-544, Куманово-48,  Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41, Битола-28, Охрид-38, Кавадарци-30, Гостивар-66, Гевгелија-17, Струмица-22, Крива Паланка-8, Радовиш-8, Крушево-7, Кочани-13, Пробиштип-9,

Регистрирани 1.182 нови случаи на корона вирус , починаа 25 лица

Регистрирани 1.182 нови случаи на корона вирус , починаа 25 лица

Во последните 24 часа се направени 3.109 тестирања, а регистрирани се 1.182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-544, Куманово-48, Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41, Битола-28, Охрид-38, Кавадарци-30, Гостивар-66, Гевгелија-17, Струмица-22, Крива Паланка-8, Радовиш-8, Крушево-7, Кочани-13, Пробиштип-9, Демир Хисар-3, Македонски Брод-6,

Регистрирани 1.182 нови случаи на Ковид 19, починаа 25 лица

Регистрирани 1.182 нови случаи на Ковид 19, починаа 25 лица

Во последните 24 часа се направени 3109 тестирања, а регистрирани се 1.182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-544, Куманово-48, Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41, Битола-28, Охрид-38, Кавадарци-30, Гостивар-66, Гевгелија-17, Струмица-22, Крива Паланка-8, Радовиш-8, Крушево-7, Кочани-13, Пробиштип-9, Демир Хисар-3, Македонски Брод-6,

25 Починати и 1.182 нови случаи на ковид-19 од 3.109 тестови Во изминатите 24 часа

25 Починати и 1.182 нови случаи на ковид-19 од 3.109 тестови Во изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се регистрирани 1.182 нови случаи на ковид-19 од направени 3.109 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Нови 1.182 случаи по градови се од: Скопје-544, Куманово-48, Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41, Битола-28, Охрид-38, Кавадарци-30, Гостивар-66, Гевгелија-17, Струмица-22, Крива Паланка-8, Радовиш-8,

Нема промена во бројките, новозаразени 1.182, починати 25, активни 20.485

Нема промена во бројките, новозаразени 1.182, починати 25, активни 20.485

Бројот на новозаразени лица од ковид-19 во последните 24 часа е 1.182 од направени 3.109 тестирања. Најмногу се од Скопје – 544. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 707 оздравени пациенти, а бројот на починати лица е 25. Бројот на активни случаи е 20.485, соопшти Министерството за здравство. Бројот на новозаразени лица од ковид-19 во последните

Регистрирани 1.182 нови случаи на ковид-19, починаа 25 лица

Регистрирани 1.182 нови случаи на ковид-19, починаа 25 лица

Во последните 24 часа се направени 3.109 тестирања, а регистрирани се 1.182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-544, Куманово-48, Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41, Битола-28, Охрид-38, Кавадарци-30, Гостивар-66, Гевгелија-17, Струмица-22, Крива Паланка-8, Радовиш-8, Крушево-7, Кочани-13, Пробиштип-9, Демир Хисар-3, Македонски Брод-6,

Нови 1182 новозаразени од Ковид-19, 25 лица починаа

Нови 1182 новозаразени од Ковид-19, 25 лица починаа

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3109 тестирања, а регистрирани се 1182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-544, Куманово-48, Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41, Битола-28, Охрид-38, Кавадарци-30, Гостивар-66, Гевгелија-17, Струмица-22, Крива Паланка-8, Радовиш-8, Крушево-7, Кочани-13, Пробиштип-9,

Нови 1182 случаи на КОВИД-19, 25 починале

Нови 1182 случаи на КОВИД-19, 25 починале

Нови 1182 случаи позитивни на коронавирусот се регистрирани во изминатите 24 часа од направени 3109 тестирања. Најмногу заразени има во Скопје-544, а потоа следуваат градовите Куманово-48, Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41, Битола-28, Охрид-38, Кавадарци-30, Гостивар-66, Гевгелија-17, Струмица-22, Крива Паланка-8, Радовиш-8, Крушево-7,

Нови 1.182 случаи со Ковид-19, оздравени 707 пациенти, починаа 25 лица

Нови 1.182 случаи со Ковид-19, оздравени 707 пациенти, починаа 25 лица

Фото: Б. Грданоски Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.109 тестирања, а регистрирани се 1.182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-544, Куманово-48, Штип-31, Прилеп-50, Тетово-75, Струга-27, Велес-41, Битола-28, Охрид-38, Кавадарци-30, Гостивар-66, Гевгелија-17, Струмица-22, Крива Паланка-8, Радовиш-8, Крушево-7,