притисни ентер »

Вистинско летно освежување: Сладолед од банани и кикирики
Вистинско летно освежување: Сладолед од банани и кикирики

Вистинско летно освежување: Сладолед од банани и кикирики

Состојки: 3 зрели банани 2 лажички јаворов сируп 3 лажици путер од кикирики Приготвување: Излупете ги бананите, исечкајте ги на крукчиња и замрзнете ги. Утредента, ставете ги бананите во блендер и додајте им малку вода. Изматете ги така што ќе добиете структура на пире. Додајте јаворов сируп и путер од кикирики, сето тоа уште еднаш измешајте го и вратете