притисни ентер »

Ривалот на Еурофарм се засилува: Финскиот Кокс потпиша со Босанецот Мемиќ
Ривалот на Еурофарм се засилува: Финскиот Кокс потпиша со Босанецот Мемиќ

Ривалот на Еурофарм се засилува: Финскиот Кокс потпиша со Босанецот Мемиќ

Сите тимови ги кројат ростерите за следната сезона во Лигата на шампионите, а шампионот на Финска, Рихимаен Кокс ја засили бековската позиција. Од следната сезона е член на тимот од Финска ќе биде Босанецот Алис Мемиќ. Тој настапува на позицијата десен бек, а во Рихимаен Кокс пристигнува од првенството на Израел од екипата Нез Тиона. Договорот е со