притисни ентер »

Нема автентично толкување за членот 11 од Законот за помилување
Нема автентично толкување за членот 11 од Законот за помилување

Нема автентично толкување за членот 11 од Законот за помилување

Embedded video for Нема автентично толкување за членот 11 од Законот за помилување Не е потребно автентично толкување на членот 11 од законот за помилување како што побара владејачката СДСМ одлучи законодавно правната комсија. За ваквата одлука гласаше и власта и опозицијата. Членот се однесува на правото на шефот на државата да дава помилувања надвор

СДСМ: Го спречивме ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците

СДСМ: Го спречивме ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците

Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците. Ги спречивме. Опозициската партија призна дека аболицијата на Иванов е ништовна и незаконска. Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов. Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спасат криминалците од своите редови. Се докажа уште еднаш дека зад иницијативата пред Уставниот

Милошоски: Пратениците принудени да не донесат заклучок за членот 11, правна неписменост на Заев и Дескоска

Милошоски: Пратениците принудени да не донесат заклучок за членот 11, правна неписменост на Заев и Дескоска

По одлуката на Законодавно-правната собраниска комисија, на која беше заклучено дека поранешниот претседател Ѓорге Иванов помилувал 56 лица повикувајќи се на непостоечки член од Законот за помилување, попладневно на вонредна конференција за медиуми пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски рече дека Владата седум дена ја замајувала јавноста со измислена

СДСМ: Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците

СДСМ: Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците

Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов. Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спасат криминалците од своите редови, соопшти СДСМ. „Се докажа уште еднаш дека зад иницијативата пред Уставниот суд, како и зад целата незаконска аболиција на Иванов стојат структури на ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ од 2015 година па наваму тврди дека

СДСМ: Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците

СДСМ: Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците

Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спаси криминалците, ги спречивме, опозициската партија призна дека аболицијата на Иванов е ништовна и незаконска, реагираат од СДСМ на прес-конференцијата на Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ . „Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов. Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ги спасат криминалците

Заврши комисиската расправа за автентичното толкување на амнестијата од претседателот Иванов

Заврши комисиската расправа за автентичното толкување на амнестијата од претседателот Иванов

Embedded video for Заврши комисиската расправа за автентичното толкување на амнестијата од претседателот Иванов Не е потребно автентично толкување на членот 11 од законот за помилување како што побара владејачката СДСМ одлучи законодавно правната комсија. За ваквата одлука гласаше и власта и опозицијата. Членот се однесува на правото на шефот на државата

Милошоски: Заев и Дескоска се правно неписмени, ги примораа пратениците да не донесат заклучок за членот 11

Милошоски: Заев и Дескоска се правно неписмени, ги примораа пратениците да не донесат заклучок за членот 11

ВМРО-ДПМНЕ реагира по одлуката на комисијата за законодавно правни прашања, на која беше заклучено дека поранешниот претседател, ѓорге Иванов, помилувал 56 лица преку непостоечки член. Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на вонредна прес конференција, рече дека владата седум дена ја замајувала јавноста со измислена тема, која, како што рече,

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во кавга кој ја враќа аболицијата

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во кавга кој ја враќа аболицијата

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски попладнево на прес конференција во Собранието ја обвини владата дека седум дена ја замајува јавноста со измислена тема за враќањето на аболицијата. Целта на тоа, според него, била да се покријат владините неуспеси во економијата, во корупцијата, во правосудството, во животната средина, во здравството, а граѓаните

Милошоски: Аболицираниот Заев ја замајува јавноста со измислена тема за амнестијата

Милошоски: Аболицираниот Заев ја замајува јавноста со измислена тема за амнестијата

Седум дена владата на аболицираниот Заев ја замајува јавноста со измислена тема што имаше за цел да ги покрие нивните неуспеси во економијата, во корупцијата, во правосудството, во животната средина, во здравството, а граѓаните да се занимаваат за нешто што било или не било пред три, пет или 25 години, изјави денеска на прес-конференција пратеникот

Милошоски: Власта една недела ја замајува јавноста со измислена тема за да ги прикрие неуспесите во економијата и корупцијата

Милошоски: Власта една недела ја замајува јавноста со измислена тема за да ги прикрие неуспесите во економијата и корупцијата

Седум дена владата на аболицираниот Заев ја замајува јавноста со измислена тема што имаше за цел да ги покрие нивните неуспеси во економијата, во корупцијата, во правосудството, во животната средина, во здравството, а граѓаните да се занимаваат за нешто што било или не било пред три, пет или 25 години, изјави денеска на прес-конференција пратеникот