притисни ентер »

„Воена диета“: 4 килограми помалку за 3 дена
„Воена диета“: 4 килограми помалку за 3 дена

„Воена диета“: 4 килограми помалку за 3 дена

Воената диета (Military Diet) е популарна меѓу оние кои сакаат да ослабнат повеќе килограми за пократок временски период. Станува збор за начин на исхрана врз основа на мали оброци кои се осмислени да го согорат вишокот маснотии, да ја забрзаат работата на метаболизмот и да изгубите до 4 килограми за само три дена. Името го добила бидејќи станува збор

„Воена диета“: 4 килограми помалку за 3 дена

„Воена диета“: 4 килограми помалку за 3 дена

Воената диета (Military Diet) е популарна меѓу оние кои сакаат да ослабнат повеќе килограми за пократок временски период. Станува збор за начин на исхрана врз основа на мали оброци кои се осмислени да го согорат вишокот маснотии, да ја забрзаат работата на метаболизмот и да изгубите до 4 килограми за само три дена. Името го добила бидејќи станува збор

Изгубете 15 кг. за 15 дена!

Изгубете 15 кг. за 15 дена!

Во последно време, медицинската диета е еден од најпознатите методи за слабеење, која нуди можност за губење на 2-15 килограми, доколку навистина се внимава. Предност на овој начин на исхрана е во тоа што не прави да чувствувате слаocт или омалакcaност, бидејќи овозможува внесување на минерали и витамини. Исто така, таа е прилично изводлива и не бара

Медицинска диета: Ослабете до 15 килограми за 15 дена

Медицинска диета: Ослабете до 15 килограми за 15 дена

Кардиологот Херман Тарновер тврди дека измислил диета со која може да ослабете 2 до 15 килограми за две недели. Оваа диета, која во моментов е една од најпопуларните во светот дава резултати ако се придржувате до правилата – да ги јадете намирниците по точно даден распоред и во количини што се пропишани. Ден 1 Појадок 1 портокал 4 крекери 1 шолја кафе

МЕДИЦИНСКА ДИЕТА: Изгубете 15 кг. за 15 дена!

МЕДИЦИНСКА ДИЕТА: Изгубете 15 кг. за 15 дена!

Во последно време, медицинската диета е еден од најпознатите методи за слабеење, која нуди можност за губење на 2-15 килограми, доколку навистина се внимава. Предност на овој начин на исхрана е во тоа што не прави да чувствувате слаocт или омалакcaност, бидејќи овозможува внесување на минерали и витамини. Исто така, таа е прилично изводлива и не бара

Диета со мед: За три дена изгубете 3 килограми

Диета со мед: За три дена изгубете 3 килограми

Поради големиот број хранливи состојки, медот треба да се конзумира секојдневно, а каков е за диети – дознајте сами! Нутриционистите советуваат да пред почетокот на диетата набавите и користите мед со проверен квалитет. Ако ја следите оваа диета, можете да изгубите 2 до 3 килограми за само 3 дена! Прв ден Доручек: Две жолчки од јајце измешајте со лажица

Ослабете брзо и лесно: Диетава согорува и до килограм дневно

Ослабете брзо и лесно: Диетава согорува и до килограм дневно

Многу истражувања покажаа дека лимонот помага во процесот на „согорување“ на маснотиите, така што диетата со лимон ќе ви помогне да го постигнете она што од секогаш сте го посакувале. Со оваа диета ќе губите на тежина многу брзо, речиси еден килограм дневно. Диетата се нарекува и „чистење со лимон“, бидејќи го чисти телото од натрупаните токсини. Со