притисни ентер »

НБА Топ 5: Нема заштита од Јанис во рекетот
НБА Топ 5: Нема заштита од Јанис во рекетот

НБА Топ 5: Нема заштита од Јанис во рекетот

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран само натпреварот помеѓу Милвоки и Бруклин по кој Бакс ја однесоа серијата во „мајсторка“. Меѓу најубавите потези на вечерта се најде и Јанис Адетокумпо… Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии), како и нивно линкување НЕ е дозволено

Адетокумбо за мајсторката со Бруклин: Ние сме создадени за овој момент

Адетокумбо за мајсторката со Бруклин: Ние сме создадени за овој момент

Лидерот на Милвоки бакс, Јанис Адетокумбо со нетрпение го чека седмиот натпревар од четвртфиналната серија во НБА плејофот против Бруклин нетс. Милвоки ноќеска го победи Бруклин со 104:89 и изедначи на 3-3 во полуфиналето на Источната конференција. – Како што реков во текот на целата сезона, ние сме создадени за овој момент. Како овој. Никој не рече

Мидлтон брилијантен, Милвоки и Бруклин закажаа „мајсторка“

Мидлтон брилијантен, Милвоки и Бруклин закажаа „мајсторка“

Без никакво сомнежи, Милвоки Бакс и Бруклин Нетс ја играат најдобрата серија во годинешниот плеј-оф во НБА, а борбата помеѓу двете силни франшизи на Истокот мора и треба да се реши на овој начин – „мајсторка“. Ако натпреварот број пет одигран во Бруклин, му припадна целосно на Кевин Дурант, мечот број шест од возбудливата серија го одбележа едно име,

Мидлтон и Јанис го урнаа Бруклин, изборија мајсторка за Милвоки

Мидлтон и Јанис го урнаа Бруклин, изборија мајсторка за Милвоки

Мајсторка ќе играат Милвоки Бакс и Бруклин Нетс за пласман во финалето, во Источната конференција во НБА лигата. Милвоки го добија шесттиот меч од серијата со 104:89. Милвоки во раната фаза на мечот стекнаа двоцифрена предност, Бруклин неколку пати се обидуваа да се доближат, во третиот период имаа пет поени негатива, во последниот дојдоа на 88:82,

Адетокумбо за мајсторката со Бруклин: Ние сме создадени за овој момент

Адетокумбо за мајсторката со Бруклин: Ние сме создадени за овој момент

Лидерот на Милвоки Бакс, Јанис Адетокумбо со нетрпение го чека седмиот натпревар од четвртфиналната серија во НБА плејофот против Бруклин Нетс. Милвоки ноќеска го победи Бруклин со 104:89 и изедначи на 3-3 во полуфиналето на Источната конференција. – Како што реков во текот на целата сезона, ние сме создадени за овој момент. Како овој. Никој не рече

Мидлтон со меч на кариерата, со моќниот Јанис го урнаа Бруклин за мајсторка

Мидлтон со меч на кариерата, со моќниот Јанис го урнаа Бруклин за мајсторка

Серијата на Истокот продолжува. Ќе се игра мајсторка во полуфиналниот дуел меѓу Милвоки и Бруклин за пласман во конференциското финале. Бакс ја искористија предноста на домашниот терен и полесно од очекувањата ги победија Нетс со 104:89 за 3-3 во вкупниот скор. Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК .

Мидлтон и Јанис најдоа одговор за Дурент, Милвоки се избори за „мајсторка“ против Бруклин

Мидлтон и Јанис најдоа одговор за Дурент, Милвоки се избори за „мајсторка“ против Бруклин

Милвоки се избори за „мајсторка“ во серијата против Бруклин, што значи дека последниот седми натпревар ќе ни даде одговор за тоа кој ќе патува во конференциското финале. Во отсуство на повредениот Кајри Ирвинг и недоволно залечениот Џејмс Харден, повеќе од јасно е дека главна опасност за Бакси е Кевин Дурент, но ова утро најголемата ѕвезда на Бруклин

Милвоки се избори за мајсторка со Бруклин

Милвоки се избори за мајсторка со Бруклин

Миловки убедливо со 104-89 го победи Бруклин и изедначи на 3-3, седмиот дуел ќе го решава патникот во конференциското финале. Миловки убедливо со 104-89 го победи Бруклин и изедначи на 3-3, седмиот дуел ќе го решава патникот во конференциското финале. Милвоки и Бруклин играат изедначена серија, синоќа блесна Мидлтон за победа на Бакс. Домаќините го

Адетокумбо за мајсторката со Бруклин: Ние сме создадени за овој момент

Адетокумбо за мајсторката со Бруклин: Ние сме создадени за овој момент

Лидерот на Милвоки бакс, Јанис Адетокумбо со нетрпение го чека седмиот натпревар од четвртфиналната серија во НБА плејофот против Бруклин нетс. Милвоки ноќеска го победи Бруклин со 104:89 и изедначи на 3-3 во полуфиналето на Источната конференција. – Како што реков во текот на целата сезона, ние сме создадени за овој момент. Како овој. Никој не рече