притисни ентер »

Наскоро: „Matrix“, четврти дел
Наскоро: „Matrix“, четврти дел

Наскоро: „Matrix“, четврти дел

Кијану Ривс и Кери-Ен Мос ќе ги глумат главните ликови во четвртото продолжение на филмот „Matrix“. Сценариото ќе го напише, режира и продуцира Лана Вачовски. Таа соработува со авторите Александар Хемон и Дејвид Мичел. Првиот дел од филмот премиерно е прикажан во 1999 година. Тогаш заработил 460 милиони долари, а до сега со франжизата заработил 1,6

МОЖЕ И БЕЗ СТРУЈА?! Погледнете ја реакцијата на момчето на чистењето на атрактивната девојка

МОЖЕ И БЕЗ СТРУЈА?! Погледнете ја реакцијата на момчето на чистењето на атрактивната девојка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот. Прочитајте и... КИЈАНУ РИВС и КЕРИ ЕН МОС се враќаат во четвртиот дел од „Матрикс“

Наскоро: „Matrix“, четвртти дел

Наскоро: „Matrix“, четвртти дел

Кијану Ривс и Кери-Ен Мос ќе ги глумат главните ликови во четврттото продолжение на филмот „Matrix“. Сценариото ќе го напише, режира и продуцира Лана Вачовски. Таа соработува со авторите Александар Хемон и Дејвид Мичел. Првиот дел од филмот премиерно е прикажан во 1999 година. Тогаш заработил 460 милиони долари, а до сега со франжизата заработил 1,6

Се враќаат Нео и Тринити: Се снима Матрикс 4

Се враќаат Нео и Тринити: Се снима Матрикс 4

Кога луѓето ќе помислат дека кариерата на Кијану Ривс не може да биде поуспешна од тоа што е сега, тој одново и одново не уверува дека сепак може... Последната вест гласи дека ќе се снима Матрикс 4. Тоа што е потврдено е дека Кијану Ривс и Кари-Ен Мос ќе се појават во главните улоги, како Нео и Тринити. Тоа што уште се знае е дека Лена Вачовски, оригиналниот

Снимањето на „Матрикс 4“ ќе почне во почетокот на 2020

Снимањето на „Матрикс 4“ ќе почне во почетокот на 2020

Нов „Матрикс“ е реалност и неговата продукција ќе стартува во почетокот на следната година, објави „Вараети“. Лана Вашовски, еден од креаторите на култната научно-фантастична франшиза, ќе биде сценарист, режисер и продуцент на филмот, кој засега нема наслов, а во своите улоги се враќаат и двете главни ѕвезди од првите три филма, Кијану Ривс и Кери-Ен

Кијану Ривс и Кери-Ен Мос ќе го снимаат „Матрикс 4“

Кијану Ривс и Кери-Ен Мос ќе го снимаат „Матрикс 4“

И официјално браќата Вачовски најавија дека ќе го снимаат четвртото продолжение на филмот „Матрикс“, пренесува „Гардијан“. Кијану Ривс и Кери-Ен Мос се враќаат на улогите Нео и Тринити, а сè уште не се знае кога филмот ќе излезе. Браќата Вачовски Лари и Енди ги режираа првите три дела, пред да го променат полот. „Многу сум среќна што овие ликови ќе

Браќата Вачовски ќе го снимаат „Матрикс 4“

Браќата Вачовски ќе го снимаат „Матрикс 4“

И официјално браќата Вачовски најавија дека ќе го снимаат четвртото продолжение на филмот „Матрикс“, пренесува „Гардијан“. Кијану Ривс и Кери-Ен Мос се враќаат на улогите Нео и Тринити, а сè уште не се знае кога филмот ќе излезе. Браќата Вачовски Лари и Енди ги режираа првите три дела, пред да го променат полот. „Многу сум среќна што овие ликови ќе

Кијану Ривс и Кери-Ен Мос ќе го снимаат „Матрикс 4“

Кијану Ривс и Кери-Ен Мос ќе го снимаат „Матрикс 4“

И официјално браќата Вачовски најавија дека ќе го снимаат четвртото продолжение на филмот „Матрикс“, пренесува „Гардијан“. Кијану Ривс и Кери-Ен Мос се враќаат на улогите Нео и Тринити, а сè уште не се знае кога филмот ќе излезе. Браќата Вачовски Лари и Енди ги режираа првите три дела, пред да го променат полот. „Многу сум среќна што овие ликови ќе

По 20 години од првиот филм најавено четврто продолжение од „Матрикс“

По 20 години од првиот филм најавено четврто продолжение од „Матрикс“

Официјално е најавено четврто продолжение од култната научно-фантастична трилогија „Матрикс“ во кое ќе биде вклучен најголем дел од тимот кој работеше и на претходните три филма. Според холивудските медиуми, од продукцијата „Ворнер Борс“ веќе потврдиле дека Кеану Ривс и Кери-Ен Мос се подготвени да ги повторат своите улоги како Нео и Тринити, додека

Официјално потврден четвртиот продолжеток од „The Matrix“ со Кијану Ривс и Кери-Ен Мос

Официјално потврден четвртиот продолжеток од „The Matrix“ со Кијану Ривс и Кери-Ен Мос

Снимањето на филмот најверојатно ќе почне на почетокот од идната година, а има доста интересни прашања за приказната и ликовите кои не интересира како ќе бидат одговорени