притисни ентер »

Докторите го кажаа последниот збор: Карабатиќ ги спакува куферите, го чека билетот
Докторите го кажаа последниот збор: Карабатиќ ги спакува куферите, го чека билетот

Докторите го кажаа последниот збор: Карабатиќ ги спакува куферите, го чека билетот

Најдобриот играч на Франција, Никола Карабатиќ е повреден и сите информираа дека тој нема да настапи на Светското првенство, но триколорите очигледно имаат помош од својата ѕвезда и тој порано од очекувањата доби зелено светло од докторите. Информациите од Франција велат дека Карабатиќ е подготвен за настап и дека тој ќе биде дел од националниот тим

Докторите го кажаа последниот збор: Карабатиќ ги спакува куферите, го чека билетот

Докторите го кажаа последниот збор: Карабатиќ ги спакува куферите, го чека билетот

Најдобриот играч на Франција, Никола Карабатиќ е повреден и сите информираа дека тој нема да настапи на Светското првенство, но триколорите очигледно имаат помош од својата ѕвезда и тој порано од очекувањата доби зелено светло од докторите. Информациите од Франција велат дека Карабатиќ е подготвен за настап и дека тој ќе биде дел од националниот тим

Карабатиќ ќе игра на Светскоот првенство?

Карабатиќ ќе игра на Светскоот првенство?

Никола Карабаиќ, играч кој ја обележа последната деценија во светскиот ракомет, сепак ќе игра на 26.Светското првенство, кое во четвртокот започна во Данска и Германија. Ова го најавил францускиот селектор Дидие Динар, по тешко извојуваната победа над Бразил 24:22. Франција, во одбрана на светската круна тргна без Карабатиќ, но против Бразил очигледно

Бомба од Франција: Карабатиќ сепак ќе игра за „Триколорите“ на Мундијалот

Бомба од Франција: Карабатиќ сепак ќе игра за „Триколорите“ на Мундијалот

Најугледниот француски медиум „Л’Екип“ пренесува бомбастична вест која вели дека најдобриот играч на репрезентацијата на Франција, Никола Карабатиќ сепак ќе заигра на Светското првенство во Германија и Данска. Иако претходно беше најавено дека ќе го пропушти целиот Мундијал поради повреда, Карабатиќ ќе се врати во стројот на Дидие Динар во главната

Бомба од Франција: Карабатиќ сепак ќе игра за „Триколорите“ на Мундијалот

Бомба од Франција: Карабатиќ сепак ќе игра за „Триколорите“ на Мундијалот

Најугледниот француски медиум „Л’Екип“ пренесува бомбастична вест која вели дека најдобриот играч на репрезентацијата на Франција, Никола Карабатиќ сепак ќе заигра на Светското првенство во Германија и Данска. Иако претходно беше најавено дека ќе го пропушти целиот Мундијал поради повреда, Карабатиќ ќе се врати во стројот на Дидие Динар во главната

Паника кај светскиот првак: Карабатиќ патува за Берлин за да ја спаси непрепознатливата Франција

Паника кај светскиот првак: Карабатиќ патува за Берлин за да ја спаси непрепознатливата Франција

Лошото издание и тешката победа против Бразил предизвика паника во редовите на бранителот на светската титула, репрезентацијата на Франција . „Триколорите“ допатуваа во Берлин без својот најдобар ракометар Никола Карабатиќ кој направи операција на ногата и требаше да биде надвор од терените неколку месеци. Но, по консултација со докторите во ПСЖ ,

Сила од човек: Карабатиќ доаѓа во Берлин за да игра за Франција

Сила од човек: Карабатиќ доаѓа во Берлин за да игра за Франција

Никола Карабатиќ не само што ги надмина проблемите со повредата што го мачеше подолго време, туку и многу побрзо од лекарските прогнози се рехабилитираше од хируршкиот зафат. Најавите за негов камбек беа за првиот дел од март, но според последните информации Карабатиќ веќе е подготвен за да настапува за Франција, почнувајќи од средината од првата фаза

Докторите го кажаа последниот збор: Карабатиќ ги спакува куферите, го чека билетот

Докторите го кажаа последниот збор: Карабатиќ ги спакува куферите, го чека билетот

Докторите го кажаа последниот збор: Карабатиќ ги спакува куферите, го чека билетот Најдобриот играч на Франција, Никола Карабатиќ е повреден и сите информираа дека тој нема да настапи на Светското првенство, но триколорите очигледно имаат помош од својата ѕвезда и тој порано од очекувањата доби зелено светло од докторите. Информациите од Франција велат

Докторите го кажаа последниот збор: Карабатиќ ги спакува куферите, го чека билетот

Докторите го кажаа последниот збор: Карабатиќ ги спакува куферите, го чека билетот

Најдобриот играч на Франција, Никола Карабатиќ е повреден и сите информираа дека тој нема да настапи на Светското првенство, но триколорите очигледно имаат помош од својата ѕвезда и тој порано од очекувањата доби зелено светло од докторите. Информациите од Франција велат дека Карабатиќ е подготвен за настап и дека тој ќе биде дел од националниот тим

Карабатиќ ги спакува куферите, го чека билетот

Карабатиќ ги спакува куферите, го чека билетот

Најдобриот играч на Франција, Никола Карабатиќ е повреден и сите информираа дека тој нема да настапи на Светското првенство, но триколорите очигледно имаат помош од својата ѕвезда и тој порано од очекувањата доби зелено светло од докторите. Информациите од Франција велат дека Карабатиќ е подготвен за настап и дека тој ќе биде дел од националниот тим