притисни ентер »

Ајакс и Јувентус конечно се разбраа за Де Лихт, следуваат медицинските прегледи
Ајакс и Јувентус конечно се разбраа за Де Лихт, следуваат медицинските прегледи

Ајакс и Јувентус конечно се разбраа за Де Лихт, следуваат медицинските прегледи

По се изгледа ќе добиеме завршница на уште една трансфер приказна и тоа онаа за супер талентираниот Матијс Де Лихт кој ќе заврши во италијанскиот шампион Јувентус. Стоперот од поодамна ги имаше договорено личните услови (петгодишен договор, 12 милиони евра по сезона), односно остана на двата клубови да си подадат рака за големата зделка. Според неколку

Заврши маратонот: По цела ноќ преговори договорен трансферот на Де Лихт!

Заврши маратонот: По цела ноќ преговори договорен трансферот на Де Лихт!

Завршија конечно маратонските преговори околу трансферот на Матијас Де Лихт кој утре и официјално ќе биде промовиран како нов фудбалер на Јувентус. Тимот од Торино успеа да ја добие битката за најбараниот млад фудбалер на денешницата пред Барселона и ПСЖ. Преговорите меѓу Ајакс и Јувентус траеја цела ноќ завршувајќи позитивно рано утрово, пренесува

Јувентус се договори со Ајакс за Де Лихт, медицинските прегледи закажани за утре

Јувентус се договори со Ајакс за Де Лихт, медицинските прегледи закажани за утре

Сагата околу трансферот на Матијас Де Лихт во редовите на Јувентус конечно заврши. Холандскиот дефанзивец изминатиов месец постојано се поврзуваше со неколку фудбалски гиганти, како ПСЖ, Барселона, Јувентус, кои покажуваа сериозен интерес за него, сепак, спортскиот директор на „Старата дама“, Фабио Паратичи, победи кога е во прашање потписот на капитен

Преговорите траеле долго во ноќта и се е завршено: Торино го чека Де Лихт!

Преговорите траеле долго во ноќта и се е завршено: Торино го чека Де Лихт!

Maратонските преговори за Матијас Де Лихт се завршени утрово! Најбараниот млад играч на денешницата од понеделник ќе биде играч на Јувентус, објави „Газета дело Спорт“. Во трката за стоперот на Ајакс прв низ целта поминал Јувентус пред Барселона и Пари Сен Жермен кои исто така беа заинтересирани за талентираниот Холанѓанец. Преговорите помѓу Ајакс

Крај на маратонските преговори: Рајола преговарал цела ноќ и го договорил трансферот на Де Лихт

Крај на маратонските преговори: Рајола преговарал цела ноќ и го договорил трансферот на Де Лихт

Маратонските преговори за трансферот на најбараниот млад фудбалер Матијас де Лихт завршиле утринава, ако може да се верува на шпекулациите на „Газета дело Спорт“. Во трка за капитенот на Ајакс прв низ целта поминал италијанскиот шампион, пред Барселона и ПСЖ, кои беа заинтересирани за неговите услуги. Преговорите меѓу Ајакс и Јувентус траеле цела ноќ,

Завршија маратонските преговори: Де Лихт доаѓа на лекарски прегледи во Торино

Завршија маратонските преговори: Де Лихт доаѓа на лекарски прегледи во Торино

Маратонските преговори меѓу Јувентус и Ајакс за Матијас де Лихт завршија утринава. Најбараниот млад фудбалер од понеделник ќе биде ново име во редовите на „Старата Дама“, пишува „Gazzetta dello Sport“. Во трката за капитенот на Ајакс покрај италијанскиот првак беа Барселона и ПСЖ, но Де Лихт посака да игра заедно со Кристијано Роналдо. Завршните преговори

Де Лихт не отпатува со Ајакс во Австрија: Тој е на пат кон Торино

Де Лихт не отпатува со Ајакс во Австрија: Тој е на пат кон Торино

Ајакс денеска замина во Австрија каде треба да ја одработи втората фаза од подготовките пред почетокот на сезоната. Холандските медиуми пишуваат дека Матијс де Лихт не е со екипата, бидејќи наскоро тој треба да пристигне во Торино и да потпише со Јувентус. Младиот стопер ја одработи првата фаза од подготовките со Ајакс во Амстердам, но очигледно неговиот

Ајакс со соопштение за трансферот на својот капитен

Ајакс со соопштение за трансферот на својот капитен

Ајакс потврди дека капитенот Матаис де Лихт е многу близу да премине во друг клуб, а според последните вести, се работи за италијанскиот шампион Јувентус. „Во саботата попладне, Ајакс замина со 28 играчи за тренинг камп во Брамберг, Австрија. Додека чека за можен трансфер, Матаис де Лихт не патува со тимот“, објасни минатогодишниот полуфиналист во

Ајакс потврди дека Де Лихт е пред трансфер, истовремено подготвува и понуда за фудбалер на Јуве

Ајакс потврди дека Де Лихт е пред трансфер, истовремено подготвува и понуда за фудбалер на Јуве

Во текот на вчерашниот ден, холандски „Де Телеграф“ пренесе дека Ајакс и Јувентус веќе се договориле за трансфер на младиот дефанзивец кој Старата дама ќе ги чини 70 милиони евра, но, извесно е дека обата клуба ќе имаат уште една зделка. Ајакс потврди дека Матијс Де Лихт не отпатувал со екипата на претсезонските подготовки на клубот, а причините

Ајакс потврди, Де Лихт чека трансфер!

Ајакс потврди, Де Лихт чека трансфер!

Ајакс објави дека дефанзивецот Матијс Де Лихт не се наоѓа во составот за нивната летна турнеја во Австрија, во очекување на „можен трансфер". Младиот Де Лихт, желба на неколку големи европски клубови, како што се најавуваше досега е многу блиску да потпише за италијанскиот шампион Јувентус. Од холандскиот клуб соопштија во саботата дека во попладневните