притисни ентер »

„Вујо мајсторе“ не најде лек за Рајн Некар
„Вујо мајсторе“ не најде лек за Рајн Некар

„Вујо мајсторе“ не најде лек за Рајн Некар

Рајн Некар Левен и Фуксе Берлин се последните четвртфиналисти во ЕХФ Лигата на Европа откако двата германски тима вечерва ја оправдаа фаворитската улога на домашен терен, потврдувајќи го пласманот во следната фаза. РНЛ против себе го имаше Нексе со Веселин Вујовиќ на клупата, но „Вујо мајсторе“ не успеа нада најде лек за германските „лавови“ кои во

Фуксе сигурен со Кадетен, Нексе на Вујо одново немоќен против РНЛ

Фуксе сигурен со Кадетен, Нексе на Вујо одново немоќен против РНЛ

Ракометарите на Фуксе Берлин одново немаа проблеми против Кадетен и сосема заслужено обезбедија пласман во четвртфиналето во Европската лига на ЕХФ. Бундеслигашот и актуелниот бранител на трофејот во второто по ранг натпреварување на ЕХФ забележа уште една рутинска победа против Кадетен, овој пат пред своите навивачи со 34-28. На првиот натпревар резултатот