притисни ентер »

Двајца полицајци меѓу четворицата убиени во престрелката во Канада
Двајца полицајци меѓу четворицата убиени во престрелката во Канада

Двајца полицајци меѓу четворицата убиени во престрелката во Канада

Најмалку четири лица, меѓу кои и двајца полицајци, се убиени во престрелка во источна Канада, соопшти полицијата и додaде дека еден осомничен бил уапсен. Пукањето се случило во станбен комплекс во Фредериктон, град со околу 58 000 жители. За време на престрелката, полицијата ги повика граѓаните да останат во своите домови и да ги заклучат вратите.

Двајца полицајци меѓу убиените во престрелката во Канада, еден од напаѓачите уапсен

Двајца полицајци меѓу убиените во престрелката во Канада, еден од напаѓачите уапсен

Меѓу четворицата загинати во денешната престрелка во градот Фредериктон во Канада, има и двајца полицајци, објави Асошиејтед прес. Бројот на загинати го потврди и локалната полиција која соопшти дека еден осомничен бил уапсен. За време на престрелката полицијата ги повика граѓаните да останат во своите домови и да ги заклучат вратите, а ги замоли и

Двајца полицајци меѓу четворицата убиени во престрелката во Канада

Двајца полицајци меѓу четворицата убиени во престрелката во Канада

Најмалку четири лица, меѓу кои и двајца полицајци, се убиени во престрелка во источна Канада, соопшти полицијата и додaде дека еден осомничен бил уапсен. Пукањето се случило во станбен комплекс во Фредериктон, град со околу 58 000 жители. За време на престрелката, полицијата ги повика граѓаните да останат во своите домови и да ги заклучат вратите.

Двајца полицајци меѓу четворицата убиени во престрелката во Канада

Двајца полицајци меѓу четворицата убиени во престрелката во Канада

Најмалку четири лица, меѓу кои и двајца полицајци, се убиени во престрелка во источна Канада, соопшти полицијата и додaде дека еден осомничен бил уапсен. Пукањето се случило во станбен комплекс во Фредериктон, град со околу 58 000 жители. За време на престрелката, полицијата ги повика граѓаните да останат во своите домови и да ги заклучат вратите.

Во оружениот напад во Канада, загинаа двајца полицајци и двајца цивили

Во оружениот напад во Канада, загинаа двајца полицајци и двајца цивили

Во оружениот напад во градот Фредериктон, во канадската провинција Њу Брунсвик загинаа четири лица од кои двајца полицајци. Претходно, канадската полиција соопшти дека по инцидентот уапсила едно лице. Во реонот каде се случи инцидентот покрај приватни домови има и неколку деловни објекти. Полицијата се уште не соопштува детали за инцидентот. Текстот

Најмалку четворица загинати во оружен напад во Канада

Најмалку четворица загинати во оружен напад во Канада

Пукотницата се случила во градот Фредериктон. Најмалку четири луѓе загинаа, меѓу кои и двајца полицајци, во пукотница во источна Канада, соопшти полицијата. Еден осомничен е приведен. Пукотницата се случила во градот Фредериктон, град со околу 58.000 жители. Граѓаните се предупредени да не ги напуштаат своите домови. Фото БиБиСи Најмалку четворица

Најмалку четворица загинати во оружен напад во Канада

Најмалку четворица загинати во оружен напад во Канада

Најмалку четири луѓе загинаа во пукотница во Фредериктон, во канадската провинција Њу Брунсвик, соопшти полицијата. Како што јави германската новинска агенција ДПА, граѓаните се предупредени да не ги напуштаат своите домови. Во реонот каде се случи инцидентот покрај приватни домови има и неколку деловни објекти. Најмалку четворица загинати во оружен

Во оружениот напад во Канада, загинаа двајца полицајци и двајца цивили

Во оружениот напад во Канада, загинаа двајца полицајци и двајца цивили

Во оружениот напад во градот Фредериктон, во канадската провинција Њу Брунсвик загинаа четири лица од кои двајца полицајци. Претходно, канадската полиција соопшти дека по инцидентот уапсила едно лице. Во реонот каде се случи инцидентот покрај приватни домови има и неколку деловни објекти. Полицијата се уште не соопштува детали за инцидентот. Во оружениот

Вооружен напад во Канада: Двајца полицајци се мртви

Вооружен напад во Канада: Двајца полицајци се мртви

Канадската полиција соопшти дека привела едно лице по воружениот напад во градот Фредериктон во кој загинаа најмалку четири лица. Двајца од загинатите се полицајци, потврдија службите. Квартот Бруксајд, каде се случи нападот, е блокиран. Полицијата побара од граѓаните да не ги објавуваат на социјалните мрежи локациите каде се наоѓаат полициските сили