притисни ентер »

Лацио го „растури“ Милан и го турна Наполи кон Скудетото
Лацио го „растури“ Милан и го турна Наполи кон Скудетото

Лацио го „растури“ Милан и го турна Наполи кон Скудетото

Фудбалерите на Лацио го совладаа Милан со 4:0 на „Олимпико“ во дерби натпреварот од 19. коло на италијанската Серија А. Римјаните предводени од капитенот Сергеј Милинковиќ Савиќ вечерва блеснаа, а убедливиот триумф над актуелниот шампион Милан го израдува и лидерот Наполи, кој по ова коло има дури 12 бода повеќе од „росонерите“. Со оваа победа Лацио

Лацио го „растури“ Милан и го турна Наполи кон Скудетото

Лацио го „растури“ Милан и го турна Наполи кон Скудетото

Фудбалерите на Лацио го совладаа Милан со 4:0 на „Олимпико“ во дерби натпреварот од 19. коло на италијанската Серија А. Римјаните предводени од капитенот Сергеј Милинковиќ Савиќ вечерва блеснаа, а убедливиот триумф над актуелниот шампион Милан го израдува и лидерот Наполи, кој по ова коло има дури 12 бода повеќе од „росонерите“. Со оваа победа Лацио

Лацио го понижи Милан – четири гола во мрежата на шампионот

Лацио го понижи Милан – четири гола во мрежата на шампионот

Лацио го пречека актуелниот шампион Милан на „Олимпико“ и се погрижи тимот на Пиоли да го памети Рим. „Лацијалите“ славеа со 4:0 и се искачија на третата позиција на табелата во Серија А со 37 бода. Лидерот Наполи сега има 12 бода пред Милан на врвот. Сергеј Милинковиќ – Савиќ брзо погоди, уште во четвртата минута, а Закањи зголеми на 2:0 пред крајот

Лацио го понижи Милан – четири гола во мрежата на шампионот

Лацио го понижи Милан – четири гола во мрежата на шампионот

Лацио го пречека актуелниот шампион Милан на „Олимпико“ и се погрижи тимот на Пиоли да го памети Рим. „Лацијалите“ славеа со 4:0 и се искачија на третата позиција на табелата во Серија А со 37 бода. Лидерот Наполи сега има 12 бода пред Милан на врвот. Добивај вести на вибер Сергеј Милинковиќ – Савиќ брзо погоди, уште во четвртата минута, а Закањи зголеми

Лацио му нанесе тежок пораз на Милан на Олимпико

Лацио му нанесе тежок пораз на Милан на Олимпико

Лацио со убедливи 4-0 го победи Милан, росонерите одиграа лош меч, а лацијалите ја имаа најдобрата претстава оваа сезона. Лацио со убедливи 4-0 го победи Милан, росонерите одиграа лош меч, а лацијалите ја имаа најдобрата претстава оваа сезона. Дербито меѓу Лацио и Милан заврши со неочекувано убедлива победа за домаќините. Дебаклот на росонерите беше

Што се случува со Милан? Лацио го растури италијанскиот шампион

Што се случува со Милан? Лацио го растури италијанскиот шампион

Екипата на Лацио славеше неочекувано лесна победа против тимот на Милан кого го растури со високи 4:0 на денешната средба на „Олимпико“. Избраниците на Маурисио Сари ја продолжија лошата серија на Милан кој сега веќе три кола не знае за победа и полека се откажува од битката за титулата која е се поблиску до Неапол. Милинковиќ- Савиќ уште во 4. минута

Лацио му нанесе катастрофа на Милан на „Олимпико“

Лацио му нанесе катастрофа на Милан на „Олимпико“

Милан и дефинитивно немаше добар почеток на 2023 година. Тимот има само една победа на почетокот на јануари против Салернитана, а од тогаш „потоп“. Најпрво реми со Рома, па елиминација од Купот од Торино, па „спас“ кај Лече, и пораз во финалето во Супер-Купот од Интер со 3-0. Вечерва „росонерите“ во Рим доживеаја нова катастрофа, овојпат во Серија

Лацио го прегази Милан

Лацио го прегази Милан

Милан и дефинитивно немаше добар почеток на 2023 година. Тимот има само една победа на почетокот на јануари против Салернитана, а од тогаш „потоп“. Најпрво реми со Рома, па елиминација од Купот од Торино, па „спас“ кај Лече, и пораз во финалето во Супер-Купот од Интер со 3-0. Вечерва „росонерите“ во Рим доживеаја нова катастрофа, овојпат во Серија

Лацио го понижи Милан на „Олимпико“, на Наполи му се насмевнува Скудетото

Лацио го понижи Милан на „Олимпико“, на Наполи му се насмевнува Скудетото

ВИДЕО: Лацио го понижи Милан на „Олимпико“, на Наполи му се насмевнува Скудетото Ф.К. Пред 52 секунди фото: EPA-EFE/FEDERICO PROIETTI Дефинитивно најголем добитник на 19 коло во Серија А е Наполи на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас , на половина од сезоната има 12 бодови предност пред второпласираниот, шампионот од минатата сезона Милан . Добиј

Лацио го декласираше Милан

Лацио го декласираше Милан

SS Lazio and AC Milan at Olimpico stadium in Rome, Italy, 24 January 2023. ANSA/FEDERICO PROIETTI Во последниот натпревар од првата половина на италијанското фудбалско првенство, Лацио на својот „Олимпико“ во Рим го декласираше со 4:0 бранителот на титулата Милан. Мрежата на гостите ја начна Сергеј Милинковиќ-Савиќ уште во 4 минута, а водството на