притисни ентер »

Проблемите со услугите на Facebook биле поради променета конфигурација на сервер
Проблемите со услугите на Facebook биле поради променета конфигурација на сервер

Проблемите со услугите на Facebook биле поради променета конфигурација на сервер

Вчера Facebook, Instagram и WhatsApp имаа сериозни проблеми со функционирањето на различни места низ светот, што веднаш покрена сомневања за DDoS напад. Проблемите веќе се отстранети, а Facebook коментираше дека сè е последица на промена во конфигурација на сервер. Според социјалната мрежа, која се извинува на корисниците за непријатностите и им се

Колапсот на Фејсбук е најголем во историјата на социјалната мрежа

Колапсот на Фејсбук е најголем во историјата на социјалната мрежа

Фејсбук го доживеа најголемиот пад во својата историја. 14 часа, корисниците на социјална мрежа имаа проблеми. Не беа достапни ниту услугите за пораки Messenger и Whatsapp, како и сајтот за споделување фотографии Instagram. Се појавија гласини дека станува збор за голем сајбер упад со испраќање голема количина податоци до серверите на компанијата.

Instagram повторно проработе, Facebook и натаму во проблеми

Instagram повторно проработе, Facebook и натаму во проблеми

Вчерашниот ден голем број на корисници на социјалните мрежи, не можеа да ги извршуваат своите секојдневни активности, поради падот на најголемите мрежи Instagram и Facebook. Во текот на денешниот ден Instagram повторно беше активиран, но за голем број корисници Facebook и понатаму останал недостапен. Од компаниите Instagram, WhatsApp и Facebook јавиле

Instagram се оправи, а Facebook сега има проблеми

Instagram се оправи, а Facebook сега има проблеми

Проблем беше за сите корисници затоа што Instagram, Facebook и WhatsApp вчера, во среда, имаа проблеми со прекин во мрежата дури 12 часа. Додека се случил прекинот, што не бил причина на хакерски напад, во тоа време имало многу платени реклами на Facebook . Сега тоа е проблем, затоа што компанијата размислува да ги врати платените средства.

Проблеми заради хакерски напад: Фејсбук го доживеа најголемиот крах во историјата

Проблеми заради хакерски напад: Фејсбук го доживеа најголемиот крах во историјата

Социјалната мрежа Фејсбук денеска профункционира по вчерашниот најголем пад во историјата. Корисниците сепак сѐ уште имаат проблеми низ целиот свет, јавува Си-ен-ен. Повеќе од 17 часа траат потешкотиие со користењето на најголемата социјална мрежа. Станува збор за најверојатно најголемиот крах на Фејсбук во историјата на неговото постоење. Денес проблемите

Фејсбук го доживеа најголемиот крах во историјата

Фејсбук го доживеа најголемиот крах во историјата

Социјалната мрежа Фејсбук главно профункционира по најголемиот пад во историјата. Но сѐ уште има големи проблеми низ целиот свет, јавува Си-ен-ен. Повеќе од 17 часа траат големите проблеми со најголемата социјална мрежа. Станува збор за најверојатно најголемиот крах на Фејсбук во историјата на неговото постоење. Денес проблемите се сѐ уште присутни

Фејсбук моментално работи, но некои корисници сè уште имаат проблеми

Фејсбук моментално работи, но некои корисници сè уште имаат проблеми

Од вчеравечер траат проблемите со една од најпопуларните социјални мрежи во светот. Овој проблем многумина го нарекуваат најголемиот пад на Фејсбук во историјата. Моментално социјалната мрежа работи, но корисниците и понатаму имаат проблеми. Прекинот траел повеќе од десет часа и се верува дека тоа е најдолгиот прекин кој некогаш ѝ се случил на оваа

Што се случуваше додека немаше Фејсбук?

Што се случуваше додека немаше Фејсбук?

Социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм вчеравечер го доживеаја најголемиот крах во историјата на нивното постоење, па мораа преку конкурентскиот Твитер да појаснат дека се работи за проблем на кој работат сите нивни тимови. Корисниците на социјалните мрежи не можеа да ги отворат своите профили повеќе од 15 часа, а компанијата единствено појасни дека

Би-Би-Си: Јавноста сѐ уште чека официјално соопштение за крахот на „Фејсбук“

Би-Би-Си: Јавноста сѐ уште чека официјално соопштение за крахот на „Фејсбук“

Социјалната мрежа „Фејсбук“ од денеска повторно е во функција откако скоро 14 часа поголем дел од апликациите не им беа достапни на корисниците ширум светот. Проблемот со апликациите на Фејсбук почнаа вчера околу 16 часот. Корисниците можеа да ги читаат содржините, но не и да објавуваат нови, додека на Инстаграм, немаше можност ниту за читање ниту

Фејсбук го доживеа најголемиот пад во својата историја

Фејсбук го доживеа најголемиот пад во својата историја

Фејсбук проработи по најголемиот пад во историјата, но, се уште има проблеми, јави Си-Ен-Ен. Од компанијата „Фејсбук“ нагласија дека не се работи за хакерски напад, без да соопштат повеќе детали. Исто така, големи проблеми се уште имаат Инстаграм, ВатсАп и Месинџер, апликации кои се во сопственост на Фејсбук. Првите проблеми се случија вчера околу