притисни ентер »

Јуве, се намачи со Специја, но стигна до својата прва победа оваа сезона
Јуве, се намачи со Специја, но стигна до својата прва победа оваа сезона

Јуве, се намачи со Специја, но стигна до својата прва победа оваа сезона

Јувентус, конечно, во петтото коло во Серија А, стигна до својата прва победа во новата сезона, враќајќи се од 2:1 негатива за 2:3 триумф на гости кај Специја, додека Салернитана по четири порази, го запиша првиот бод оваа сезона со 2:2 ремито со Верона. Моисе Кин, враќањето во црно-белиот дрес, го прослави со гол во 28. минута од мечот, но Емануел

Јувентус се изнамачи за првата победа сезонава во Серија А

Јувентус се изнамачи за првата победа сезонава во Серија А

Јувентус повторно се мачеше во натпревар од италијанската Серија А и мораше да прави пресврт за конечно да стигне до првата победа сезонава. „Бјанконерите“ ја победија Специја со 2:3 на гостински терен и колку толку ќе го намали притисокот кој се појави по катастрофалниот старт на сезоната. Натпреварот донесе императив за победа кај гостинскиот тим,

Јуве, се намачи со Специја, но стигна до својата прва победа оваа сезона

Јуве, се намачи со Специја, но стигна до својата прва победа оваа сезона

Јувентус, конечно, во петтото коло во Серија А, стигна до својата прва победа во новата сезона, враќајќи се од 2:1 негатива за 2:3 триумф на гости кај Специја, додека Салернитана по четири порази, го запиша првиот бод оваа сезона со 2:2 ремито со Верона. Моисе Кин, враќањето во црно-белиот дрес, го прослави со гол во 28. минута од мечот, но Емануел

Јувентус конечно победи некој, со пресврт до триумф над Специја

Јувентус конечно победи некој, со пресврт до триумф над Специја

Во петтото коло Јувентус ја забележа првата победа во Серија А оваа сезона откако со 3-2 ја совлада Специја. Во петтото коло Јувентус ја забележа првата победа во Серија А оваа сезона откако со 3-2 ја совлада Специја. Јувентус добро го почна амечот, поведе во 28. минута со гол на Кин, но само пет минути подоцна Гиаси израмни на 1-1. Течеше четвртата

Јувентус се изнамачи за првата победа сезонава во Серија А

Јувентус се изнамачи за првата победа сезонава во Серија А

Јувентус повторно се мачеше во натпревар од италијанската Серија А и мораше да прави пресврт за конечно да стигне до првата победа сезонава. „Бјанконерите“ ја победија Специја со 2:3 на гостински терен и колку толку ќе го намали притисокот кој се појави по катастрофалниот старт на сезоната. Натпреварот донесе императив за победа кај гостинскиот тим,

Јуве, се намачи со Специја, но стигна до својата прва победа оваа сезона

Јуве, се намачи со Специја, но стигна до својата прва победа оваа сезона

Јувентус, конечно, во петтото коло во Серија А, стигна до својата прва победа во новата сезона, враќајќи се од 2:1 негатива за 2:3 триумф на гости кај Специја, додека Салернитана по четири порази, го запиша првиот бод оваа сезона со 2:2 ремито со Верона. Моисе Кин, враќањето во црно-белиот дрес, го прослави со гол во 28. минута од мечот, но Емануел

Јуве се „намачи“ со Специја, но конечно победи во Серија А

Јуве се „намачи“ со Специја, но конечно победи во Серија А

Јувентус конечно успеа да стигне до првата победа во италијанската Серија А, откако во трилер меч успеа да слави на гости кај Специја со 2-3. „Старата дама“ експресно поведе со голот на Кеан во 28. минута, но само пет минути подоцна домаќините израмни Ѓаси. Во вториот дел водство за Специја донесе Антисте во 51. минута, но со головите на Киеза во 66

Јувентус се измачи против Специја за прва победа во Серија А

Јувентус се измачи против Специја за прва победа во Серија А

Јувентус конечно го запиша првиот триумф во Серија А сезонава, откако на гостински терен беше подобар од Специја со 3-2. Кин им донесе водство на „бјанконерите“ во 28. минута, но набрзо потоа Гиаси со гол израмни на 1-1, по што прослави во стилот на Кристијано Роналдо како провокација. Специја повторно го врати водството во вториот дел (2-1), по што

Јуве се препоти со Специја, но го запиша првиот триумф во калчото!

Јуве се препоти со Специја, но го запиша првиот триумф во калчото!

Најтрофејниот италијански клуб Јувентус повторно си поигра со нервите на навивачите, но овој пат ги освои трите бода. До првиот триумф во новата сезона од калчото, „бјанконерите“ дојдоа кај Специја (2-3). Специја - Јувентус 2-3: Фаворитот на хартија имаше негатива во мечот иако поведе прв, а два брзи гола во пет минути ги однесоа бодовите на контото

Јувентус со пресврт до триумф над Специја, прва победа оваа сезона

Јувентус со пресврт до триумф над Специја, прва победа оваа сезона

Во петтото коло Јувентус ја забележа првата победа во Серија А оваа сезона откако со 3-2 ја совлада Специја. Јувентус добро го почна амечот, поведе во 28. минута со гол на Кин, но само пет минути подоцна Гиаси израмни на 1-1. Течеше четвртата минута од второто полувреме, Антисте постигна гол за водство на Специја од 2-1, нов шокантен резултат за Јуве