притисни ентер »

Доминик Тим нема да игра на ОИ во Токио
Доминик Тим нема да игра на ОИ во Токио

Доминик Тим нема да игра на ОИ во Токио

Доминик Тим нема да учествува на Олимписките игри во Токио. Австриецот е второто големо име на светскиот тенис кој реши да ги пропушти Игрите. Вчера, Рафаел Надал, објави дека нема да игра во Токио. „Сакам со вас да ја споделам оваа тажна вест. По разговорите со мојот тим и деталната анализа на ситуацијата, решив да ја донесам оваа тешка одлука. Нема

Надал нема да настапи на Вимблдон и на Олимписките игри

Надал нема да настапи на Вимблдон и на Олимписките игри

Третиот светски рекет, Рафаел Надал се повлече од гренд слем турнирот Вимблдон и од Олимписките игри во Токио. Дваесеткратниот гренд слем шампион, којшто го освои Вимлдон во 2008 и во 2010, изјави дека причината за повлекувањето е закрепнување од долгата сезона. „Никогаш не е лесна одлука да се повлечете од турнири од овој калибар, но после дискусија

Доминик Тим нема да игра на ОИ во Токио

Доминик Тим нема да игра на ОИ во Токио

Доминик Тим нема да учествува на Олимписките игри во Токио. Австриецот е второто големо име на светскиот тенис кој реши да ги пропушти Игрите. Вчера, Рафаел Надал, објави дека нема да игра во Токио. „Сакам со вас да ја споделам оваа тажна вест. По разговорите со мојот тим и деталната анализа на ситуацијата, решив да ја донесам оваа тешка одлука. Нема

Доминик Тим нема да игра на ОИ во Токио

Доминик Тим нема да игра на ОИ во Токио

Доминик Тим нема да учествува на Олимписките игри во Токио. Австриецот е второто големо име на светскиот тенис кој реши да ги пропушти Игрите. Вчера, Рафаел Надал, објави дека нема да игра во Токио. „Сакам со вас да ја споделам оваа тажна вест. По разговорите со мојот тим и деталната анализа на ситуацијата, решив да ја донесам оваа тешка одлука. Нема

Доминик Тим нема да игра на ОИ во Токио

Доминик Тим нема да игра на ОИ во Токио

Доминик Тим нема да учествува на Олимписките игри во Токио. Австриецот е второто големо име на светскиот тенис кој реши да ги пропушти Игрите. Вчера, Рафаел Надал, објави дека нема да игра во Токио. „Сакам со вас да ја споделам оваа тажна вест. По разговорите со мојот тим и деталната анализа на ситуацијата, решив да ја донесам оваа тешка одлука. Нема

И Тим се откажа од настап на ОИ во Токио

И Тим се откажа од настап на ОИ во Токио

Австрискиот тенисер Доминик Тим одлучи да го пропушти настапот на летните Олимписки игри кои летово ќе се одржат во Токио со штп му се приклучи на Рафаел Надал, кој исто така се откажа. „Сакам да споделам тажни вести со вас. По разговор со тимот и по анализата на ситуацијата се одлучив за тешка одлука, да се откажам од настапот на Олимписките игри

Доминик Тим нема да игра на ОИ во Токио

Доминик Тим нема да игра на ОИ во Токио

Доминик Тим нема да учествува на Олимписките игри во Токио. Австриецот е второто големо име на светскиот тенис кој реши да ги пропушти Игрите. Вчера, Рафаел Надал, објави дека нема да игра во Токио. „Сакам со вас да ја споделам оваа тажна вест. По разговорите со мојот тим и деталната анализа на ситуацијата, решив да ја донесам оваа тешка одлука. Нема

На Осака не и се игра тенис, го откажа настапот на Вимблдон

На Осака не и се игра тенис, го откажа настапот на Вимблдон

Јапонската тенисерка Наоми Осака,нема да игра на претстојниот грен слем турнир Вимблдон, но ќе биде подготвена за Олимписките игри во Токио. Четирикратната грен слем шампионка ќе помине извесно време со семејството и пријателите и ќе бидеспремна за Олимписките игри, се наведува во соопштението од страна на ПР тимот на Јапонката. -Возбудена е што за

После Надал уште едно големо име го откажа настапот на Олимписките игри

После Надал уште едно големо име го откажа настапот на Олимписките игри

Австрискиот тенисер Доминик Тим, одлучи да ги пропушти Олимписките игри во Токио и му се придружи на Шпанецот Рафаел Надал, кој еден ден претходнонајави дека нема да игра ниту на Вимблдон, ниту на Олимписките игри. Сакам да ја споделам тажната вест со вас. После разгворот со мојот тим и анализа на ситуацијата, донесов тешка одлука, да се откажам од

Осака нема да игра на Вимблдон, сака да помине време со семејството

Осака нема да игра на Вимблдон, сака да помине време со семејството

Јапонската тениска ѕвезда, Наоми Осака потврди дека се повлекува од Вимблдон, неколку недели откако се повлече од Ролан Гарос поради нејзиниот контроверзен став да не оди на прес-конференции, по што призна дека страда од анксиозност и депресија. „Наоми нема да игра на Вимблдон оваа година. Таа ќе помине време со семејството и пријателите. Ќе се подготвува