притисни ентер »

2020 MCLAREN GT: Британска суперспортска еволуција за долги патувања
2020 MCLAREN GT: Британска суперспортска еволуција за долги патувања

2020 MCLAREN GT: Британска суперспортска еволуција за долги патувања

Британскиот произведувач го претстави најпространиот и најудобниот модел во својата богата историја McLaren Grand Tourer (GT) е практичен супер автомобил со сила од 620 кс и 630 Нм, на 1.530 килограми маса. Максималната сила од 4.0-литарскиот твин турбо V8 ја извлекува при 7.500 вртежи, а произведувачот тврди дека моторот има повеќе од 95% врвен вртежен

McLaren GT е автомобил со „ДНК“ од „страшниот“ Speedtail

McLaren GT е автомобил со „ДНК“ од „страшниот“ Speedtail

Отсега достапен на пазарот, McLaren GT е четвртиот модел кој е лансиран во рамките на Track25 програмата – ќе се продава по цена од 163 илјади фунти, а првите испораки се планирани за крајот на 2019-та година. Првата работа која што британската компанија ја нагласи при претставувањето на McLaren GT е тоа дека овој автомобил има „ДНК“ на моделот Speedtail,

McLaren GT ги менува правилата на автомобилскиот пазар

McLaren GT ги менува правилата на автомобилскиот пазар

Британскиот производител McLaren официјално го претстави новиот модел GT (Grand Tourer). Како конкурент на Аston Martin DB11, Ferrari Portofino и Porsche 911 Turbo S овој автомобил доаѓа со 4.0 литарски twin-turbo V8 мотор кој продуцира 620 КС и 630 Nm вртежен момент. Со овој мотор до 100 км/ч забрзува за само 3.2 секудни, а до 200 км/ч за речиси 9

И официјално претставен McLaren GT

И официјално претставен McLaren GT

Како што и претходно најави, британскиот производител McLaren и официјално го претстави новиот модел GT (Grand Tourer). Како конкурент на Аston Martin DB11, Ferrari Portofino и Porsche 911 Turbo S овој автомобил доаѓа со 4.0 литарски twin-turbo V8 мотор кој продуцира 620 КС и 630 Nm вртежен момент. Доаѓа во комбинација со седум степен SSG менувач.

Претставен новиот McLaren Gt нов диктатор во лигата!

Претставен новиот McLaren Gt нов диктатор во лигата!

Исклучително лесен, брз и по многумина многу попривлечен и поупотреблив од останатите припадници на флотата  – а цената на таквото задоволство изнесува само 170.000 европски банкноти на најголемиот пазар на Стариот континент – Германија! Ви го претставуваме првиот – вистински McLaren Grand Touring во спортското семејство на производителот на супер

ПРЕМИЕРА: McLaren GT – Врвен гранд туринг автомобил со 620 коњски сили!

ПРЕМИЕРА: McLaren GT – Врвен гранд туринг автомобил со 620 коњски сили!

McLaren тукушто го претстави најновиот модел во својата понуда – модел кој е замислен да може лесно да поминува континенти – и токму затоа се вика едноставно – GT. Новиот GT е четвртиот нов модел кој ги следи насоките од планот кој McLaren го претстави минатата година. Автомобилот не е наменет за оние кои ги сакаат тврдокорните супер-и-мега-автомобили

McLaren го претстави долгоочекуваниот модел GT

McLaren го претстави долгоочекуваниот модел GT

Според изјавите од McLaren, моделот GT е нивниот најпростран и најудобен модел дизајниран досега, што не му пречи да биде најлесен за управување и меѓу најбрзите досега. За најавените нови правила во сегментот на Grand Tourer автомобилите, во McLaren развија и направија многу лесна каросерија и 4-цилиндричен V8 мотор потпомогнат со 2 турбополначи.

McLaren го претстави долгоочекуваниот модел GT

McLaren го претстави долгоочекуваниот модел GT

Според изјавите од McLaren, моделот GT е нивниот најпростран и најудобен модел дизајниран досега, што не му пречи да биде најлесен за управување и меѓу најбрзите досега. За најавените нови правила во сегментот на Grand Tourer автомобилите, во McLaren развија и направија многу лесна каросерија и 4-цилиндричен V8 мотор потпомогнат со 2 турбополначи.