притисни ентер »

Бадел 1862 - Баскет кам 73:56 (1:0)
Бадел 1862 - Баскет кам 73:56 (1:0)

Бадел 1862 - Баскет кам 73:56 (1:0)

Бадел четиринаесеттипат или Баскет кам втора сезона ќе ја продолжи доминацијата во женската македонска кошарка. Стартуваше финалната серија од максимални пет натпревари или до три победи и тоа со триумф на најдобрата екипа од основниот дел од сезоната. Баделки славеа убедливо со 73:56 и поведоа со 1:0 во пресерт на гостувањето во Македонска Каменица

Бадел 1862 фуриозно го отвори финалето против Баскет Кам

Бадел 1862 фуриозно го отвори финалето против Баскет Кам

Најдобриот тим по основниот дел од сезоната, екипата на Бадел 1862, славеше убедлив триумф во првиот натпревар од финалната серија во женскиот плеј-оф против актуелниот бранител на шампионскиот пехар, Баскет Кам 2011 со 73-56. Бадел 1862 беше подобар ривал во текот на целиот натпревар. Но отпорот на противникот, домашната екипа го „скрши“ во третата

Бадел 1862 фуриозно го отвори финалето против Баскет Кам

Бадел 1862 фуриозно го отвори финалето против Баскет Кам

Најдобриот тим по основниот дел од сезоната, екипата на Бадел 1862, славеше убедлив триумф во првиот натпревар од финалната серија во женскиот плеј-оф против актуелниот бранител на шампионскиот пехар, Баскет Кам 2011 со 73-56. Бадел 1862 беше подобар ривал во текот на целиот натпревар. Но отпорот на противникот, домашната екипа го „скрши“ во третата

„Баделки“ убедливи на стартот на финалната серија со Баскет КАМ 2011

„Баделки“ убедливи на стартот на финалната серија со Баскет КАМ 2011

Најдобриот тим по основниот дел од сезоната, екипата на Бадел 1862, славеше убедлив триумф со 73-56 во првиот натпревар од финалната серија во женскиот плеј-оф против актуелниот бранител на шампионскиот пехар, Баскет КАМ 2011. Бадел 1862 беше подобар ривал во текот на целиот натпревар. Но отпорот на противникот, домашната екипа го „скрши“ во третата

Бадел 1862 фуриозно го отвори финалето против Баскет Кам

Бадел 1862 фуриозно го отвори финалето против Баскет Кам

Најдобриот тим по основниот дел од сезоната, екипата на Бадел 1862, славеше убедлив триумф во првиот натпревар од финалната серија во женскиот плеј-оф против актуелниот бранител на шампионскиот пехар, Баскет Кам 2011 со 73-56. Бадел 1862 беше подобар ривал во текот на целиот натпревар. Но отпорот на противникот, домашната екипа го „скрши“ во третата

Бадел го одбрани домашниот терен и поведе во финалето против Баскет Кам

Бадел го одбрани домашниот терен и поведе во финалето против Баскет Кам

Бадел 1862 ја оправда фаворитската улога во финалето на Првата женска кошаркарска лига откако на домашен терен славеше против Баскет Кам со  73-56. „Баделки“ по воведниот грч успеаја да го наметнат своето темпо и во продолжението од средбата стигнаа до комотна предност која на ја испуштија и покрај налетот на гостите од Македонска Каменица во последната