притисни ентер »

Партизан покажа дека нема ривалство во вакви моменти: Издржи Кузмиќ!
Партизан покажа дека нема ривалство во вакви моменти: Издржи Кузмиќ!

Партизан покажа дека нема ривалство во вакви моменти: Издржи Кузмиќ!

Кошаркарскиот клуб Партизан покажа дека во вакви ситуации нема ривалство и други навивачки поделби, затоа што цела Србија му посакува Огњен Кузмиќ набрзо да оздрави и да се врати на кошаркарските терени. Кузмиќ доживеа тешка повреда на главата и градниот кош, по што мораше итно со хеликоптер да биде префрлен во Клиничкиот центар во Белград. Партизан

Ривалството во втор план: Партизан испрати порака до кошаркарот на Ц. Звезда

Ривалството во втор план: Партизан испрати порака до кошаркарот на Ц. Звезда

Во вакви ситуации нема ривалство и други навивачки поделби, зашто цела јавност во Србија сака Огњен Кузмиќ набрзо да оздрави и да се врати на кошаркарските терени. Партизан му посака побрзо оздравување на кошаркарот на Црвена Звезда, кој тешко беше повреден во сообраќајна несреќа, која се случи на пат од Бања Лука кон Приедор. „Издржи Куз. На еепрезентативецот

Црвена звезда ја моли јавноста да го поштеди Кузмиќ

Црвена звезда ја моли јавноста да го поштеди Кузмиќ

Соопштението на КК Црвена звезда ви го пренесуваме во целост, преведено: КК Црвена звезда со жалење ја известува српската и спортската јавност дека репрезентативецот на Србија и центар на нашиот клуб, Огњен Кузмиќ доживеа тешка сообраќајна несреќа во утринските часови. Во таа прилика, Огњен доживеа тешки повреди на главата и на градниот кош, а поради

ИЗДРЖИ КУЗ: Големо е срцето гробарско и спортско

ИЗДРЖИ КУЗ: Големо е срцето гробарско и спортско

Најголемиот ривал на Црвена звезда застана со својот противник, во молитвите за брз опоравок на Огњен Кузмиќ кој што доживеа тешка сообраќајна несреќа. Ова е пораката на КК Партизан: Izdrži Kuz! 🙏🙏🙏 Reprezentativcu Srbije i košarkašu @kkcrvenazvezda Ognjenu Kuzmiću želimo brz i uspešan oporavak! #KKPartizan pic.twitter.com/4jagJyCzOw — KK Partizan