притисни ентер »

Емери ќе бара нов предизвик во земја каде никогаш не бил тренер
Емери ќе бара нов предизвик во земја каде никогаш не бил тренер

Емери ќе бара нов предизвик во земја каде никогаш не бил тренер

Поранешниот менаџер на Арсенал, Унаи Емери откри дека неговата следна работа ќе биде италијанската Серија А. Сепак, Шпанецот потврди дека е подготвен да води екипи и од сите Топ 5 лиги во Европа. Емери е надвор од фудбалот од ноември, откако помина само 18 месеци на кормилото на „топчиите“ и не успеа да успее барем малку да го наследи Арсен Венгер

Емери ќе бара нов предизвик во земја каде никогаш не бил тренер

Емери ќе бара нов предизвик во земја каде никогаш не бил тренер

Поранешниот менаџер на Арсенал, Унаи Емери откри дека неговата следна работа ќе биде италијанската Серија А. Сепак, Шпанецот потврди дека е подготвен да води екипи и од сите Топ 5 лиги во Европа. Емери е надвор од фудбалот од ноември, откако помина само 18 месеци на кормилото на „топчиите“ и не успеа да успее барем малку да го наследи Арсен Венгер

Емери неофицијално призна каде ќе почне со работа

Емери неофицијално призна каде ќе почне со работа

Поранешниот менаџер на Арсенал, Унаи Емери откри дека следната негова работа најверојатно ќе биде во италијанската Серија „А“. Сепак, Шпанецот потврди дека е подготвен да води екипи од сите Топ 5 лиги во Европа. Емери е надвор од фудбалот од ноември, откако помина само 18 месеци на чело на „топџиите“, откако доживеа неуспех да гозамени успешно Арсен

Емери скоро призна каде ќе наскоро ќе почне со работа

Емери скоро призна каде ќе наскоро ќе почне со работа

Поранешниот менаџер на Арсенал, Унаи Емери откри дека следната негова работа најверојатно ќе биде во италијанската Серија „А“. Сепак, Шпанецот потврди дека е подготвен да води екипи од сите Топ 5 лиги во Европа. Емери е надвор од фудбалот од ноември, откако помина само 18 месеци на чело на „топџиите“, откако доживеа неуспех да гозамени успешно Арсен

Емери ќе бара нов предизвик во земја каде никогаш не бил тренер

Емери ќе бара нов предизвик во земја каде никогаш не бил тренер

Поранешниот менаџер на Арсенал, Унаи Емери откри дека неговата следна работа ќе биде италијанската Серија А. Сепак, Шпанецот потврди дека е подготвен да води екипи и од сите Топ 5 лиги во Европа. Емери е надвор од фудбалот од ноември, откако помина само 18 месеци на кормилото на „топчиите“ и не успеа да успее барем малку да го наследи Арсен Венгер

Емери ќе потпише за екипа од Серија А?

Емери ќе потпише за екипа од Серија А?

Поранешниот менаџер на Арсенал, Унаи Емери откри дека следната негова работа најверојатно ќе биде во италијанската Серија „А“. Сепак, Шпанецот потврди дека е подготвен да води екипи од сите Топ 5 лиги во Европа. Емери е надвор од фудбалот од ноември, откако помина само 18 месеци на чело на „топџиите“, откако доживеа неуспех да гозамени успешно Арсен

Емери скоро призна каде ќе наскоро ќе почне со работа

Емери скоро призна каде ќе наскоро ќе почне со работа

– Поранешниот менаџер на Арсенал, Унаи Емери откри дека следната негова работа најверојатно ќе биде во италијанската Серија „А”. Сепак, Шпанецот потврди дека е подготвен да води екипи од сите Топ 5 лиги во Европа. Емери е надвор од фудбалот од ноември, откако помина само 18 месеци на чело на „топџиите”, откако доживеа неуспех да гозамени успешно Арсен

Емери скоро призна каде ќе наскоро ќе почне со работа

Емери скоро призна каде ќе наскоро ќе почне со работа

Емери е надвор од фудбалот од ноември, откако помина само 18 месеци на чело на „топџиите“, откако доживеа неуспех да гозамени успешно Арсен Венгер на „Емирати“. Милано, 26 март 2020 (МИА) – Поранешниот менаџер на Арсенал, Унаи Емери откри дека следната негова работа најверојатно ќе биде во италијанската Серија „А“. Сепак, Шпанецот потврди дека е подготвен

Тренерското столче за Емери

Тренерското столче за Емери

Раководните лица на италијанскиот калчолигаш Фиорентина сакаат клубот во новата сезона да биде трениран од трофејниот шпански стручња, Унаи Емери. Шпанецот се уште е без ангажман после отказот кој го доби од челниците на лондонскиот премиерлигаш Арснал, но потврди дека сака да се врати во тренерските води пред почетокот на следната сезона. Челниците