притисни ентер »

Поранешен возач во Ф1 „покоси“ еден од членовите на екипата
Поранешен возач во Ф1 „покоси“ еден од членовите на екипата

Поранешен возач во Ф1 „покоси“ еден од членовите на екипата

Такума Сато, поранешен возач во Формула 1 прегази член на својот тим на трката во Тексас. Јапонецот многу лошо ја процени брзината со која се движеше и влезе во пит-стопот, па го удри Крис Велч. Инцидентот се случи на трка во Индикар шампионатот. Глетката беше ужасна, но не и фатална за Велч, за огромна среќа. Тој се огласи по трката и кажа дека е