притисни ентер »

Ѓоковиќ откри на кои турнири ќе игра до крајот на сезоната
Ѓоковиќ откри на кои турнири ќе игра до крајот на сезоната

Ѓоковиќ откри на кои турнири ќе игра до крајот на сезоната

Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ потврид дека нема на учествува на турнирот во Париз но ќе биде дел од турнирите во Виена и во Лондон. Тој посочи дека до крајот на оваа година ќе настапи на овие два турнири и воедно издвои дека му е мерак што ќе се појави во Виена каде што не бил нецели 15 години. Ѓоковиќ до крајот на оваа година треба да освои

Ѓоковиќ ја завршува сезоната во Виена и Лондон

Ѓоковиќ ја завршува сезоната во Виена и Лондон

Новак Ѓоковиќ за српските медиуми потврди каков е неговиот план за крајот на тековната сезона. „До крајот на годината ќе играм два турнири: Виена и Лондон. Не сум бил во Виена скоро 15 години и тоа е турнир што не беше во мојот оригинален распоред, но навистина сакам да играм таму“ , потврди Ѓоковиќ. На првиот светски рекет потребни му се 350 поени

Ѓоковиќ се откажа од Париз, ја завршува сезоната во Виена и Лондон

Ѓоковиќ се откажа од Париз, ја завршува сезоната во Виена и Лондон

Новак Ѓоковиќ за српските медиуми потврди каков е неговиот план за крајот на тековната сезона. Србинот, кој се бори за обезбедување на првата позиција на АТП листата, нема да ја брани титулата во Париз. Тој ќе се појави во Виена, а за крај ќе се обиде да стигне до трофејот на завршниот турнир во Лондон. „До крајот на годината ќе играм два турнири:

Надал сè уште може да заврши на првото место на АТП листата, еве што треба да направи

Надал сè уште може да заврши на првото место на АТП листата, еве што треба да направи

Крајот на годината ќе донесе борба за првата позиција на АТП листата. Долго време таа е во сопственост на Новак Ѓоковиќ кој ја одржува предноста пред Рафаел Надал. Моментално Србинот има 1.890 поени повеќе од ривалот и ќе има задача да собере уште 350 за да го осигура првото место на крајот од годината. За тоа ќе мора да ја освои титулата во Виена

Вајда: Ќе бидам со Ѓоковиќ додека не ги урне сите рекорди

Вајда: Ќе бидам со Ѓоковиќ додека не ги урне сите рекорди

Тренерот на Новак Ѓоковиќ, Словакот Марјан Вајда, во интервју за „Вечерње новости“ открил уште колку долго ќе соработува со првиот тенисер на АТП листата. Вајда неодамна стана дедо, има и други обврски, но не размислува да се повлече од соработката со Ѓоковиќ. Колку долго ќе останете со Новак? „Се надевам дека ќе бидеме заедно се додека не ги собори

Вајда: Ќе бидам со Ѓоковиќ додека не ги урне сите рекорди

Вајда: Ќе бидам со Ѓоковиќ додека не ги урне сите рекорди

Тренерот на Новак Ѓоковиќ, Словакот Марјан Вајда, во интервју за „Вечерње новости“ открил уште колку долго ќе соработува со првиот тенисер на АТП листата. Вајда неодамна стана дедо, има и други обврски, но не размислува да се повлече од соработката со Ѓоковиќ. Колку долго ќе останете со Новак? „Се надевам дека ќе бидеме заедно се додека не ги собори

Вајда не го напушата Ѓоковиќ додека не ги надмине сите тениски рекорди

Вајда не го напушата Ѓоковиќ додека не ги надмине сите тениски рекорди

Тренерот Марјан Вајда, во интервју за „Вечерње новости“ открил уште колку долго ќе соработува со првиот светски тениски рекет Србинот Новак Ѓоковиќ. Словакот Вајда неодамна стана дедо, има и други обврски, но не размислува да ја прекине соработката со Ѓоковиќ. -Се надевам дека ќе бидеме заедно се додека не ги надмине сите тениски рекорди. Ајде за почеток

Вајда: Ќе бидам со Ѓоковиќ додека не ги урне сите рекорди

Вајда: Ќе бидам со Ѓоковиќ додека не ги урне сите рекорди

Тренерот на Новак Ѓоковиќ, Словакот Марјан Вајда, во интервју за „Вечерње новости“ открил уште колку долго ќе соработува со првиот тенисер на АТП листата. Вајда неодамна стана дедо, има и други обврски, но не размислува да се повлече од соработката со Ѓоковиќ. Колку долго ќе останете со Новак? „Се надевам дека ќе бидеме заедно се додека не ги собори

Вајда: Ќе бидам со Ѓоковиќ додека не ги урне сите рекорди

Вајда: Ќе бидам со Ѓоковиќ додека не ги урне сите рекорди

Тренерот на Новак Ѓоковиќ, Словакот Марјан Вајда, во интервју за „Вечерње новости“ открил уште колку долго ќе соработува со првиот тенисер на АТП листата. Вајда неодамна стана дедо, има и други обврски, но не размислува да се повлече од соработката со Ѓоковиќ. Колку долго ќе останете со Новак? „Се надевам дека ќе бидеме заедно се додека не ги собори

Како се започна: Снимка од првите тренинзи на Ѓоковиќ во тенисот 🎥

Како се започна: Снимка од првите тренинзи на Ѓоковиќ во тенисот 🎥

Новак Ѓоковиќ денес е најдобриот светски тенисер и зад себе постави бројни рекорди. На социјалните мрежи, поточно кај српски „Телеграф“ може да се најде видео на се гледаат почетоците на Новак во тенисот. Станува збор за видео на кое се пркажани моменти од првиот, вториот и третиот тренинг на Ѓоковиќ. Погледнете како започнуваше шампионот. Коментари