притисни ентер »

Во болниците низ земјата се лекуваат 1.735 ковид-пациенти, бројот на хоспитализации е стабилен
Во болниците низ земјата се лекуваат 1.735 ковид-пациенти, бројот на хоспитализации е стабилен

Во болниците низ земјата се лекуваат 1.735 ковид-пациенти, бројот на хоспитализации е стабилен

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот што се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците во земјата е 1.735 и има околу 340 празни болнички кревети во ковид-центрите, информираат од Министерството за здравство. Од таму додаваат дека во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците во земјата, со

Во болниците низ земјата се лекуваат 1.735 ковид-пациенти, бројот на хоспитализации е стабилен

Во болниците низ земјата се лекуваат 1.735 ковид-пациенти, бројот на хоспитализации е стабилен

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот што се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците во земјата е 1.735 и има околу 340 празни болнички кревети во ковид-центрите, информираат од Министерството за здравство. Од таму додаваат дека во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците во земјата, со

Во болниците низ земјата се лекуваат 1.735 ковид-пациенти, бројот на хоспитализации е стабилен

Во болниците низ земјата се лекуваат 1.735 ковид-пациенти, бројот на хоспитализации е стабилен

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот што се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците во земјата е 1.735 и има околу 340 празни болнички кревети во ковид-центрите, информираат од Министерството за здравство. Од таму додаваат дека во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците во земјата, со

Во болниците низ земјата се лекуваат 1.735 ковид-пациенти

Во болниците низ земјата се лекуваат 1.735 ковид-пациенти

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот што се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците во земјата е 1.735 и има околу 340 празни болнички кревети во ковид-центрите, информираат од Министерството за здравство. Од таму додаваат дека во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците во земјата, со

Во болниците низ земјата се лекуваат 1.735 ковид-пациенти, бројот на хоспитализации е стабилен

Во болниците низ земјата се лекуваат 1.735 ковид-пациенти, бројот на хоспитализации е стабилен

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот што се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците во земјата е 1.735 и има околу 340 празни болнички кревети во ковид-центрите, информираат од Министерството за здравство. Од таму додаваат дека во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците во земјата, со

Вкупно 1735 пациенти во болница се лекуваат од ковид-19

Вкупно 1735 пациенти во болница се лекуваат од ковид-19

Вкупно 1735 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот се лекуваат на инфективните оддели во Скопје и во болниците во другите градови. Засега има околу 340 празни болнички кревети во ковид – центрите, соопшти Министерството за здравство. Вкупно 726 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Голем

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 1009 пациенти

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 1009 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 1009 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 140 пациенти позитивни и суспектни на КОВИД-19. Во болницата

Во ковид центрите во Скопје хоспитализирани 49 пациенти – вкупно се лекуваaт 726

Во ковид центрите во Скопје хоспитализирани 49 пациенти – вкупно се лекуваaт 726

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 49 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 726 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на Интерните и хируршки клиники имало 27 приеми. Во ковид центарот во ГОБ 8 Септември имало 3 примени

Над 1.700 ковид-пациенти во моментов се лекуваат во македонските болници

Над 1.700 ковид-пациенти во моментов се лекуваат во македонските болници

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 49 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 726 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството за здравство. Во последното деноноќие, на Интерните и хируршки клиники имало 27 приеми. Во ковид центарот

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 49 пациенти, а вкупно се лекуваaт 726 болни

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 49 пациенти, а вкупно се лекуваaт 726 болни

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 49 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 726 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на Интерните и хируршки клиники имало 27 приеми. Во ковид центарот во ГОБ 8 Септември имало 3 примени